BLOG

RFID – optymalizacja procesów w Firmie
13 czerwca 2022

RFID (Radio-Frequency Identification) to sprawdzona technologia opierająca się na identyfikacji obiektów za pomocą fal radiowych. Zastosowanie systemów RFID nadaje konkretnym przedmiotom cechę sensoryczności, usprawniając i optymalizując procesy zachodzące w Firmie.

 

Jak działają tagi RFID?

Tagi RFID (zwane również znacznikami, chipami lub transponderami) to niewielkie nośniki danych o zróżnicowanych wielkościach i kształtach. W zależności od potrzeb mogą być umieszczane na różnego rodzaju materiałach, w pomieszczeniach oraz w kartach służących do identyfikacji osób lub zwierząt. Dzięki swojej budowie odczytują, przechowują i zapisują istotne informacje.

 

Jak systemy RFID wpływają na procesy w Firmie?

Technologia RFID to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w procesach logistycznych oraz produkcyjnych. Dzięki zastosowaniu tego systemu zmaksymalizowane zostaje tempo zbierania niezbędnych danych, przeprowadzania inwentaryzacji, katalogowania produktów oraz identyfikacji materiałów. Dodatkowo odpowiednia budowa tagów RFID pozwala na automatyczne lokalizowanie produktów w magazynach.

 

Gdzie stosuje się technologię RFID?

Identyfikacja radiowa pozwala na optymalizację procesów w Firmie. RFID znajduje swoje zastosowanie w takich branżach jak:

 

  • Przemysł i produkcja 

Ta innowacyjna technologia zwiększa efektywność realizowanych działań, automatyzując procesy oraz usprawniając identyfikację i kontrolę maszyn, narzędzi czy materiałów. Poprzez zastosowanie RTLS jest możliwe śledzenie produktów w czasie rzeczywistym.

 

  • Logistyka i magazynowanie 

Szybkie i dokładne dostawy, sprawna identyfikacja i kompletowanie towarów, realizowanie zamówień oraz ich usprawnione przechowywanie to największe zalety stosowania tej technologii w przypadku logistyki i magazynów.

 

  • Identyfikacja osób 

Stosowanie kart z tagami to popularna forma identyfikacji pracowników, klientów lub członków imprez masowych.

 

  • Handel 

Znaczniki RFID to niezbędny element skutecznego handlu. Technologia ta umożliwia lokalizację towaru na półkach, automatyczną identyfikację produktów w koszyku oraz naliczanie rachunku.

 

Możliwości zastosowań systemów RFID jest wiele. Zastosowanie technologii RFID znacząco przyczyniło się do zoptymalizowania procesów w wielu branżach. Różnorodność znaczników i systemów pozwala na wykorzystanie tej technologii w praktycznie każdej dziedzinie życia.

 

Chcesz wdrożyć technologię korzyści w swojej Firmie? Zależy Ci na usprawnieniu procesów za pomocą systemów RFID? Masz pytania? Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta drogą telefoniczną 33 82 85 757, lub mailową bok@jantar.pl. Chętnie pomożemy. 

 

procesy

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


al. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok. 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY