Rozwiązania dla rolnictwa

jagriculture jantar
logo Jagriculture

Nowoczesne rozwiązania IT dla rolnictwa

Oferujemy systemy informatyczne i urządzenia, które pozwalają na efektywną pracę w obszarach hodowli zwierząt. Dostarczamy rozwiązania, które opracowywane są z uwzględnieniem potrzeb gospodarstwa i możliwości finansowych, a tym samym koncentrujemy się na wysokiej jakości i funkcjonalności maszyn. Naszym strategicznym partnerem w projekcie jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rozwiązania dla rolnictwa

Jagriculture działa w ramach Jantar w Sp. z o.o., która jako integrator IT od ponad 30 lat dostarcza systemy informatyczne dla biznesu. Wdrażamy rozwiązania dla handlu, przemysłu, logistyki oraz sektora publicznego. Oferujemy wieloletnie doświadczenie, wypracowany i unikalny know-how, sprawdzone rozwiązania oraz światowej klasy sprzęt i oprogramowanie.

 

Inteligentne karmidło z wykorzystaniem technologii RFID

Pozwala na precyzyjne określenie ilości paszy pobieranych przez poszczególne zwierzęta. Identyfikacja poszczególnych osobników odbywa się poprzez czytnik antenowy RFID i TAG umieszczony na obroży zwierzęcia. Dzięki właściwemu dobraniu parametrów urządzenia, ustawieniu kierunku działania anten, ich polaryzacji oraz emitowanej mocy zapewniamy identyfikację pojedynczych osobników, która możliwa jest dzięki precyzyjnemu montażowi i utrzymaniu miejsca mocowania znacznika.
System łączy w sobie drugą technologię, jaką są tensometry wagowe precyzyjnie zbierające informację o zmieniającej się masie. Dodatkowo system został wzbogacony o czujniki identyfikujące sierść zwierząt.

 

Bezstresowy system monitoringu zmiany masy ciała bydła:
CalmScale – Inteligentne waga

 

CalmScale – to rozwiązanie do bieżącego zbierania danych o aktualnej masie ciała bydła. Dzięki zastosowaniu CalmScale można automatycznie rejestrować aktualną masę osobników z hodowli podczas korzystania z poidła bez generowania stresogennych bodźców dla zwierząt oraz bez dodatkowego zaangażowania hodowcy. Rozwiązanie zostało zaprojektowane i przygotowane we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

System składa się z kilku elementów:

 • autorskiej (opatentowanej) konstrukcji urządzenia pozwalającego na pomiar masy,
 • znaczników identyfikujących poszczególnego osobnika w technologii RFID,
 • systemu zbierającego oraz przetwarzającego dane.

Cechy systemu:

 • intuicyjna obsługa dedykowanego interfejsu graficznego,
 • dedykowane urządzenie wykonane w technologii gorącego ocynku lub kwasowo,
 • urządzenie spełniające normy bezpieczeństwa,
 • system testowany w naturalnych warunkach pracy od kilku lat,
 • znakowanie bydła za pomocą dedykowanych kolczyków RFID,
 • konfigurowalne środowisko pracy, lokalny serwer lub dedykowana chmura,
 • elastyczny sposób licencjonowania,
 • obsługa związana jedynie z cyklicznym czyszczeniem stanowiska pomiarowego.