Strumieniowy system do mierzenia temperatury

System do pomiaru temperatury i wykrywania zagrożeń epidemiologicznych

System oparty o kamery termowizyjne BI-spektralne do pomiaru temperatury ciała w dużej grupie osób, których zadaniem jest rejestracja i wykrywanie w czasie rzeczywistym osób, posiadających podwyższoną temperaturę ciała, czyli będących w tzw. stanie podgorączkowym lub gorączkowym.

Kamery te, w odróżnieniu od tradycyjnych kamer termowizyjnych, pracują tylko i wyłącznie w zakresie 30°C do 45°C, a ich błąd pomiaru wynosi nawet poniżej ±0.5oC. Dodatkowo, dzięki bispektralnemu charakterowi pracy (światło widzialne + ciepło) oraz zaawansowanej analityce kamery bez problemu wykrywają ludzką twarz i dokonują pomiaru temperatury wyłącznie w tym miejscu. Eliminuje to fałszywe alarmy, które mogłyby wystąpić w przypadku dokonania pomiaru na innych powierzchniach, takich jak kubek z gorącą kawą lub mocno rozgrzany smartfon.

Istotą systemu opartego o kamery termowizyjne jest jednoczesny pomiar temperatury u wielu osób, znajdujących się w obrębie pola widzenia ( badanie nawet do 3 osób na sekundę) oraz natychmiastowe przekazanie informacji o wykrytym przypadku podwyższonej temperatury.

Dzięki bezkontaktowemu rodzajowi badania ryzyko zarażenia się osoby wykonującej pomiar jest znacznie niższe, niż w przypadku wykorzystania ręcznych termometrów zbliżeniowych.

Zalety systemu:

• bezkontaktowy charakter pomiar,

• sprawdzenie temperatury wielu osób jednocześnie (do 3os/s,

• analiza informacji w czasie rzeczywisty,

• rejestracja historii pomiarów w formie materiału wideo,

• Intuicyjny interfejs użytkownika oraz prosta konfiguracja

• mobilność stanowiska pomiarowego.

Przygotowaliśmy dedykowaną ofertę w 3 wariantach, która dostosowana jest w zależności od potrzeb konkretnego klienta.

Zapytaj nas o szczegóły