BLOG

Kasy fiskalne online. Nowe przepisy prawne dotyczące handlu i usług.
15 stycznia 2021

 

W tym roku branże usługowe i handlowe muszą przygotować się na zmiany dotyczące obowiązku wprowadzenia kas fiskalnych online. Czym one są i jaką kasę wybrać dla swojej działalności dowiecie się z tego artykułu.

Co to są kasy fiskalne online?

Kasy fiskalne online to nowa kategoria urządzeń fiskalnych. Podstawową różnicą pomiędzy kasą tradycyjną a kasą online jest to, że ta druga komunikuje się zdalnie z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Transfer danych odbywa się co dwie godziny, automatycznie, więc proces ten nie wymaga udziału użytkownika. Taki sposób przepływu danych pozwala na wykrycie nieprawidłowości bez potrzeby osobistej kontroli urzędnika skarbowego oraz ułatwia gromadzenie danych do późniejszej analizy. Aby kasa online działała prawidłowo niezbędny jest dostęp do internetu.

Od kiedy i kogo obowiązują kasy fiskalne online?

Zmiany te podzielone są na trzy etapy, w których różne sektory usług mają czas na dostosowanie się do ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy-prawo o miarach. Branże związane z usługami samochodowymi, gastronomia i sprzedawcy paliw opałowych już wprowadzili kasy fiskalne online. Do 1 lipca 2021 czas na zmiany mają właściciele następujących usług:

a) fryzjerskich;

b) kosmetycznych i kosmetologicznych;

c) budowlanych;

d) w zakresie świadczenia opieki medycznej przez lekarzy i lekarzy dentystów;

e) prawniczych;

f) związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu

Jak wybrać kasę fiskalną online?

W zależności od tego, jaki rodzaj usług prowadzisz, potrzebujesz rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb. Nie wiesz jak wybrać odpowiednią kasę dla swojego biznesu? Mamy kilka podpowiedzi. Jeśli prowadzisz własny gabinet lekarski lub kosmetyczny wybierz kompaktową fiskalną Novitus Nano online  Dzięki swoim niewielkim rozmiarom sprawdzi się w miejscach, w których brakuje przestrzeni. Kasa jest bardzo łatwa w obsłudze i ma przejrzysty, czytelny wyświetlacz. W prosty sposób można w niej wymienić papier. To idealne rozwiązanie dla większości branż usługowych.

Jeśli Twoja firma posiada system sprzedaży lub większy zakres usług wybierz model drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL. Możesz wtedy również podłączyć dodatkowe urządzenie takie jak skaner kodów kreskowych lub wagi. Ma duży, czytelny wyświetlacz, a jej obsługa jest intuicyjna. Sprawdzi się w wielu branżach jak np. gastronomii, budownictwie, hotelarstwie.

Odwiedź nasz sklep internetowy i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Posiadamy szeroki wybór kas fiskalnych online, etykiet, papieru do drukarek fiskalnych i wiele innych produktów. Nasi specjaliści zawsze doradzą i pomogą w doborze urządzenia oraz udzielą wszelkich niezbędnych informacji, aby nowe urządzenie fiskalne było zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Źródło: http://jestemonline.eu/

Kasa fiskalna online. Jantar shop. Czarna, zajmuje mało miejsca i jest wygodna w obsłudze.

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY