Technologiczne rozwiązania do mobilnej inwentaryzacji – system, który efektywnie wspomaga proces.

Inwentaryzacja jest niezwykle ważnym, lecz najczęściej nieszczególnie lubianym procesem w przedsiębiorstwie. Każde narzędzie, które ułatwia tę pracę i jednocześnie jest przyjazne dla użytkownika, jest chętnie wdrażanym rozwiązaniem. Aplikacje mobilne są niezwykle pomocnymi narzędziami, ponieważ umożliwiają użytkownikom zarządzanie zasobami , kontrolę zapasów i śledzenie operacji magazynowych w dowolnym czasie.

Dostrzegliśmy płaszczyznę, która potrzebowała wdrożenia innowacji i funkcjonalności bardzo ważnych z punktu widzenia osoby przeprowadzającej inwentaryzacje. Efektem tego działania było zaprojektowanie specjalnego oprogramowania dedykowanego do pracy na terminalu mobilnym – Jantar Mobile Inventory. Inspiracją do stworzenia aplikacji był użytkownik, dlatego system jest niezwykle intuicyjny i nie wymaga wcześniejszego przyswojenia teorii na temat jego funkcjonowania. Oprogramowanie opiera swoje działanie na odczycie kodów kreskowych w formacie 1D i 2D, a także umożliwia dokonywanie spisu inwentaryzacyjnego lub dowolnego spisu, który może zostać później wykorzystany.

Dane zostają przechowywane i możliwe do odczytu niezależnie od czasu i miejsca, w dowolnym chwili można przeglądać aktualna listę zweryfikowanych kodów i dokonywać modyfikacji, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Jantar Mobile Inventory obejmuje wiele funkcjonalności, które są niezwykle przydatne podczas procesu inwentaryzacji. Podstawową jego funkcją jest wykonywanie spisu za pomocą kodów kreskowych z możliwością wygenerowania dedykowanego formatu pliku eksportu. Tworzone dokumenty mają szereg rozszerzonych opcji w tym pracę na wielu dokumentach, bieżące podglądy czy tworzenie gotowego pliku. Oprogramowanie przewiduje dwa tryby pracy – standard i kierownik, które różnią się od siebie dostępnością funkcjonalności.

Istnieje wiele firm, które przeprowadzają proces inwentaryzacji tylko raz w roku. Głównie te, których poziom zapasów nie zmienia się zbyt szybko, lub uważają, że praca wymaga zbyt wielu godzin pracy.

Korzystanie z oprogramowania do inwentaryzacji może jednak znacznie przyspieszyć ten proces i pomóc zwiększyć zyski brutto, zmniejszyć straty, poprawić kontrolę uprawnień, zmniejszyć straty i zapewnić natychmiastowe wyniki. Takie oprogramowanie znacznie ułatwi jej przeprowadzenie i sprawi, że można przeprowadzić ją częściej niż raz w roku.