Taśmy termotransferowe – jesteśmy na TAK!

Taśmy termotransferowe służą do drukowania na różnych powierzchniach etykietowych: papierowych i foliowych z użyciem termotransferowych drukarek. Są to folie, na których znajduje  się warstwa barwiąca składająca się z wosku i żywicy. Wydruk  odbywa się poprzez nagrzanie taśmy i przekazanie barwnika na, drukowaną powierzchnię etykiety. Produkty te są stosowane do etykietowania produktów  w wielu branżach, między innymi w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym.

 

Taśmy termotransferowe – zalety

Wysoka jakość druku

Taśmy termotransferowe zapewniają wysoką jakość druku, bez rozmycia i smużeń, co jest szczególnie istotne przy drukowaniu kodów kreskowych czy innych elementów wymagających dużej precyzji.

Trwałość

Druk wykonany przy ich użyciu charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie, co jest szczególnie ważne w przypadku drukowania etykiet czy naklejek.

Różnorodność zastosowań

Taśmy termotransferowe mogą być stosowane do drukowania na różnych powierzchniach, takich jak papier, folie, tkaniny czy metale, co czyni je bardzo uniwersalnymi i pozwala na ich wykorzystanie w wielu branżach.

Oszczędność

Drukowanie przy użyciu taśm termotransferowych jest tańsze niż przy użyciu innych metod druku, takich jak druk atramentowy czy laserowy.

 

Taśmy termotransferowe – możliwości zastosowania 

  • Etykietowanie produktów — taśmy termotransferowe są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym do drukowania etykiet z informacjami o produkcie, terminie przydatności do spożycia, składzie itp.
  • Drukowanie kodów kreskowych — taśmy te są idealne do drukowania kodów kreskowych, które są wykorzystywane w wielu branżach do identyfikacji produktów i ich śledzenia w całym łańcuchu dostaw.
  • Drukowanie na tkaninach — taśmy termotransferowe mogą być wykorzystane do drukowania na tkaninach, co znajduje zastosowanie w branży odzieżowej, reklamowej oraz w produkcji materiałów do wystaw i eventów.

 

Chcesz bliżej poznać ofertę lub potrzebujesz indywidualnego dostosowania produktu do twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami drogą mailową bok@jantar.pl lub telefoniczną +48 33 82 85 757. Nasz zespół ds. obsługi Klienta bardzo chętnie pomoże Ci we wdrożeniu technologii korzyści!