Skanery bezprzewodowe innowacyjną metodą odczytywania kodów 2D

Rozwój technologii ewoluuje nie tylko w odniesieniu do urządzeń codziennego użytku takich jak np. telefony czy smartwatche, ale także w przypadku między innymi branży przemysłowej.
Już dawno przyzwyczailiśmy się do tego, że duża pamięć urządzenia nie jest jednoznaczna z jego dużym rozmiarem fizycznym, dzięki czemu każdy producent dąży do stworzenia jak najmniejszego urządzenia, ale jak najbardziej inteligentnego.
Przenosi się to także na kody kreskowe, które nie tylko zmieniają swój wygląd, ale przede wszystkim magazynują coraz więcej danych o produkcie.

Najpopularniejszym rodzajem kodów kreskowych, są kody 1D służące do znakowania i identyfikowania produktu. Składają się z ciągu kresek różniących się układem i grubością.
Coraz częstszym rozwiązaniem staje się stosowanie kodów 2D, wyglądem przypominających wszystkim użytkownikom smartfonów kody QR, które swego czasu zrewolucjonizowały pozyskiwanie danych o produkcie za pomocą telefonu. Na zapis kodu dwuwymiarowego składają się czarno-białe kwadraty nałożone na siebie. Taki rodzaj kodu jest  nie tylko mniejszy od tradycyjnego kodu kreskowego, ale przede wszystkim zawiera więcej informacji o produkcie takich jak m.in.: numer seryjny, dane producenta, rozmiar produktu, zdjęcie, datę wykonania, zastosowanie produktu, informacje o użytkowaniu czy nawet sposobie przechowywania.
Poniżej pokazujemy graficzną różnicę między kodem 1D a 2D.

Rysunek 1. Przykład kodu 2D (dwuwymiarowy) oraz 1D (kod liniowy-jednowymiarowy)

Dwuwymiarowe kody kreskowe wymagają specjalnego odczytu, którego nie spełniają skanery do odczytywania tradycyjnych kodów kreskowych. Z pomocą przychodzi firma Zebra oferująca Imagery serii DS2200 dostosowane zarówno do odczytu kodu liniowego (kreskowego) oraz dwuwymiarowego. Duże możliwości personalizacji tych urządzeń zapewniają dokonanie właściwego wyboru dostosowanego do specyfiki branży, a także sposobu użytkowania. Seria oferuje także wybór modelu dopasowanego do potrzeb kasjerów — skaner przewodowy lub bezprzewodowy. Co więcej, urządzenia są bardzo intuicyjne, co na pewno nie przełoży się na utrudnienia sprzedażowe, a łatwość wdrożenia i dalszej obsługi z pewnością zapewnią efektywną wydajność firmy.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji związanych z produktem oraz specyfikacją techniczną, skontaktuj się z nami lub wejdź na stronę naszego partnera Zebra Technologies.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą skanerów ręcznych lub bezprzewodowych, dostępnych na https://jshop.jantar.pl/