Program Polska Bezgotówkowa szansą dla małych detalistów oraz usługodawców.

Transakcje za pośrednictwem terminala płatniczego stały się już standardową formą płatności wybieraną przez rosnący procent konsumentów. Polacy z roku na rok zwiększają liczbę płatności przy użyciu kart płatniczych. W IV kwartale 2017 roku przeprowadzono ich 1,2 miliarda o łącznej wartości 171,5 mld złotych. Równocześnie nastąpił wzrost w liczbie punktów handlowo-usługowych, które przystosowały się do transakcji bezgotówkowych. Na koniec 2017 roku takich miejsc było 444,9 tys., czyli więcej o 9,9 tys. w porównaniu do września poprzedniego roku.

Pomimo znaczących wzrostów w tym obszarze wciąż wiele miejsc nie posiada terminali umożliwiających płatność bezgotówkową. Odpowiedzią na tę sytuację jest Program Polska Bezgotówkowa, którego celem jest promocja i upowszechnienie obrotu bezgotówkowego. Przedsiębiorcy lub usługodawcy niemający w ciągu ostatnich 12 miesięcy działalności terminalu płatniczego mogą skorzystać z możliwości programu i otrzymać go za darmo. Kolejne 12 miesięcy może z niego korzystać bez ponoszenia kosztów do obrotu 100 tys. zł. Dedykowanymi beneficjentami są małe i średnie firmy, które chcą usprawnić technologicznie funkcjonowanie swojej działalności na płaszczyźnie płatniczej. Dołączenie do Programu wiąże się ze spełnieniem określonych kryteriów, a wszystkie szczegóły znajdują się na dedykowanej stronie.

Program stał się szansą dla małych detalistów i usługodawców na bez kosztowe wdrożenie technologii w swojej działalności. Nowoczesne rozwiązanie stało się dostępne zarówno dla osób prowadzących firmę w mieście, jak również na terenach wiejskich, co ma niezwykle istotne znaczenie z punktu widzenia gospodarczego. Program przez 4 miesiące swojego funkcjonowania pomógł zainstalować 25 tys. terminali płatniczych w 4000 miejscowościach w kraju. Dane dowodzą, że stał się on swoistym katalizatorem, który przyśpieszył rozwój technologiczny w mniejszych placówkach.

Nasza firma bardzo chętnie wspiera rozwój innowacyjności na płaszczyźnie biznesowej dlatego wspiera Program Polska Bezgotówkowa od strony technicznej. Poza możliwością dostarczenia samego terminala płatniczego, przygotowaliśmy również specjalną ofertę, która obejmuje kasę fiskalną wraz z terminalem płatniczym, dostępną dla beneficjenta po dołączeniu do programu. Posiadamy bardzo duże doświadczenie w wdrażaniu tego typu rozwiązań sprzętowych , więc tym samym zachęcamy do zainteresowania się tą możliwością.

Źródło: Narodowy Bank Polski;
Polska Bezgotówkowa;