Obsługa IT dla małych i średnich firm

Obsługa IT

Usługi informatyczne są obecne praktycznie w każdej małej i średniej firmie, a jakość ich świadczenia w sposób wymierny wpływa na wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dlatego podstawą działalności każdej firmy jest sprawna i bezpiecznie działająca infrastruktura informatyczna. Aby zapewnić stabilność w działaniu firmy w zakresie IT, niezbędna może okazać się cała gama usług oraz urządzeń związanych z projektowaniem i instalacją infrastruktury informatycznej.

Technologie informatyczne stają się coraz bardziej powszechne, a często niezbędne w prowadzeniu małego czy średniego przedsiębiorstwa. Dlatego nawet niewielka firma musi liczyć się ze wszystkimi wyzwaniami i niebezpieczeństwami z nimi związanymi. Bardzo skutecznym elementem w kontekście odpowiedniego prowadzenia polityki firmy w zakresie informatycznym może okazać się outsourcing IT. Jest to model zabezpieczenia informatycznego firmy, który dla małego przedsiębiorstwa zapewnia szeroki wachlarz usług oraz umożliwia dostosowanie ceny i zakresu świadczeń do potrzeb małego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie może pozwolić zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie unikając zbędnych kompromisów.

Stawiając na outsourcing IT możemy zapewnić sobie obsługę w takich kategoriach jak:

– sieci bezprzewodowe

– sieci strukturalne wirtualne

– systemy antyspamowe

– systemy zapisu i archiwizacji danych

– nowoczesne środowiska pracy grupowej i komunikacji

– dostawy i instalacje wysokiej klasy sprzętu IT ( serwery, macierze, sprzęt sieciowy, komputery itp.)

Doradztwo w zakresie bieżącej obsługi infrastruktury informatycznej może przynieść konkretne korzyści dla naszego biznesu. Są to przede wszystkim czynniki wpływające na działania biznesowe przedsiębiorstwa – oszczędność czasu i zasobów ludzkich, ale także pozwalające wyeliminować potencjalne ryzyko w przypadku awarii. Ponadto, rozwiązanie to gwarantuje ciągłość pracy systemu oraz dostęp do doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów IT, których nie musimy utrzymywać na etacie generując kolejne koszty.

Outsourcing IT tworzony jest z wykorzystaniem narzędzi wiodących, światowych producentów oraz w oparciu o własne produkty i usługi co pozwala na dostosowanie i doskonalenie działań w przypadku każdej firmy. Dzięki temu możemy liczyć na pełny wachlarz usług od administracji infrastruktury IT i rozwiązywania bieżących problemów, po doradztwo techniczne i prowadzenie szkoleń oraz konsultacji.