Nowoczesny magazyn przyszłości

UWAGA zmiany! Co czeka branżę logistyczną oraz magazynową w nowym roku? Czy Twoja firma jest gotowa na adaptację do nowych warunków? Czas na nowoczesny magazyn!

Magazyn przyszłości to wdrożenie zmian, optymalizacja dotychczasowych działań i obserwacja osiągów. Już teraz wiemy, że nowoczesny magazyn przyszłości to pełna automatyka, gdyż wraz ze spedycją są jednymi z najsilniej rozwijających się branż. Przyjęcie towaru, jego właściwe umiejscowienie, następnie kompletowanie zamówień i przekazanie ich do wysyłki – wszystkie te elementy mogą odbywać się z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W jakim celu? Aby skrócić czas obiegu towarów, gdyż obecnie zarówno klienci detaliczni, jak i hurtowi, pracują pod ogromną presją czasu. Niedotrzymanie terminów wiąże się niejednokrotnie z nałożeniem gigantycznych kar, a na zadowolenie odbiorcy największy wpływ ma właśnie szybkie zaspokojenie jego potrzeb.

Zobacz, co możesz zrobić, aby podnieść wydajność swojej firmy, a jednocześnie obniżyć koszty jej prowadzenia.

FUTURE WAREHOUSE

Technologia niewiele ma wspólnego z astrologią, więc i wizja przyszłości w branży warehouse jest praktycznie w 100% pewna. Już teraz można zauważyć, że nawet niewielkie podmioty wdrażają systemy ułatwiające pracę w e-commerce. Duże magazyny przeżyją natomiast rewolucję z udziałem robotów przemysłowych. Czy oznacza to, że obecność ludzi na halach magazynowych nie będzie konieczna? Najpewniej tak, przy czym ich aktywność zostanie przeniesiona na inne pola – zarządzania procesami, zwłaszcza w czasie przejściowym.

Hasłem klucz w modelu przyszłości jest SKANOWANIE. Temu podporządkowane są technologie, które w dynamicznym tempie się rozwijają. Od podstawowego znakowania kodami kreskowymi, po technologię RFID, pozwalającą na znaczne przyspieszenie identyfikacji w sposób masowy i na dużą odległość.

Technologia ta wdrażana jest nie tylko z uwagi na ułatwienie pracy, ale również na znaczne obniżenie jej kosztów. Zmiany, jakie odbywają się aktualnie w sektorze gospodarczym zmuszają przedsiębiorców do poszukiwania rozwiązań obniżających koszty stałe. Automatyzacja procesów jest na pewno jednym z nich, a dostępna jest nie tylko dla dużych firm, ale również dla małych i średnich przedsiębiorców, nastawionych na rozwój.

OTRZYMAJ SUPPORT FIRMY JANTAR

Już dziś możesz się skontaktować z naszymi doradcami, którzy podpowiedzą, jakie rozwiązania są korzystne dla Twojej firmy.

OPROGRAMOWANIE – wdrażamy dedykowane systemy, ale również projektujemy je od podstaw. Dzięki temu otrzymujesz narzędzie dające pełny wgląd we wszystkie procesy odbywające się w zakresie magazynowania i logistyki. Jeżeli już posiadasz oprogramowanie, możliwe jest dobudowanie przez naszych programistów dedykowanych modułów, dzięki czemu wspólnie dostosujemy system do warehouse przyszłości.

NARZĘDZIA – w naszej ofercie znajdują się czytniki kodów kreskowych, terminale, skanery, tablety. Dobranie odpowiedniej technologii oraz urządzeń to kolejny krok w automatyzacji. Nie ma jednego rozwiązania. Można je łączyć i konfigurować, aby system był w całości wygodny, intuicyjny i przyjazny środowisku pracy. Dobranie właściwej metody identyfikacji z użyciem kodów kreskowych, RFID, Voice, czy ich kompilacji, możesz powierzyć naszym pracownikom, którzy służą wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem w branży. Zwracamy uwagę na docelowe miejsce i przeznaczenie urządzeń, dobierając odpowiednie parametry, w tym między innymi temperaturę pracy itp. Te szczegóły mają ogromne znaczenie, a świadomość ich występowania pozwala uniknąć nietrafionej inwestycji.

INFRASTRUKTURA – cały projekt przekształcamy w odpowiednią konfigurację infrastruktury w nowoczesny magazyn. W tym aspekcie współpracujemy wyłącznie z renomowanymi partnerami światowymi, aby zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość oferowanych rozwiązań.

ZNAKOWANIE- informacje o produkcie należy we właściwy sposób zabezpieczyć, a sam towar oznakować. Kompleksową obsługę programistyczną uzupełniamy więc szeroką gamą etykiet samoprzylepnych, termicznych, termotransferowych i innych. Ich kształt i kolor możesz dopasować do oczekiwań Twojej firmy, przez co znakowanie towarów stanie się proste, a ich funkcja może zostać poszerzona o walory promocyjne.

Jantar rozwija się z każdym dniem. Nowy park maszynowy to kolejne możliwości dla naszych Klientów. Podłącz swoją firmę do agregatu nowoczesnej technologii. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i zobacz, co możemy wspólnie dla Ciebie zrobić.