Korzyści z posiadania kas samoobsługowych

Klienci lubią, gdy zakupy przebiegają sprawnie i szybko. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakimi są kasy samoobsługowe, sprzedawcy mogą usprawnić proces sprzedaży.

nowoczesne rozwiązanie dla sklepów

Kasy samoobsługowe to rewolucyjny sprzęt, który wdraża coraz więcej firm, dostrzegając w nich niezaprzeczalne zalety. W godzinach, kiedy ruch w sklepie jest mniejszy, klienci z niewielkimi koszykami zakupów mogą sami skasować i zapłacić za produkty. W godzinach szczytu warto, aby obsługa sklepu wsparła sprzedaż, łącząc aktywne kasy samoobsługowe z tradycyjnym kasowaniem produktów w boksie kasowym.
W obu przypadkach sprzedaż zostanie znacząco usprawniona, a obsługa może poświęcić więcej czasu na takie aktywności jak doradzanie klientom podczas wyboru produktów oraz prace związane z zarządzaniem asortymentem.

Korzyści kas samoobsługowych

  • Kasy samoobsługowe pozwalają na dokonywanie transakcji za pomocą gotówki, karty płatniczej, a nawet telefonów komórkowych. To jednak nie jedyne korzyści, które posiadają kasy samoobsługowe!
  • Dają klientom możliwość samodzielnego podsumowania zakupów. Dzięki temu kolejki do tradycyjnych kas zmniejszają się, a obsługa klientów przebiega szybciej.
  • Pozwalają efektywniej wykorzystać przestrzeń w linii kas – przykładowo 4 kasy samoobsługowe można ustawić na miejscu przeznaczonym dla 2 boksów kasowych.
  • Ułatwiają szybkie zakupy klientom. Dzięki wygodnym opcjom gotówkowym i możliwości płatności kartą klienci mogą szybko sfinalizować swoje zakupy.
  • Posiadają intuicyjny interfejs i komunikaty audio-wizualne, które prowadzą klienta przez proces transakcji.
  • Obsługują pełną gamę produktów, zapewniają kontrolowaną sprzedaż np. alkoholu, wyrobów tytoniowych
  • Obsługują specyficzne dla danego kraju ustawienia, takie jak język, jednostki wagi czy waluta.
  • Gwarantują długi czas pracy.
  • Są w pełni zintegrowane z systemami sprzedaży funkcjonującymi w danym sklepie.
  • Wydają paragony tak samo, jak tradycyjne kasy/drukarki fiskalne.

Szybkie zakupy z samoobsługą

Kasy samoobsługowe to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dużych sklepów  Szybsze zakupy pozwalają zwiększyć ilość dokonywanych transakcji. Ma to pozytywny wpływ na dzienne obroty sklepu. Dodatkowo, kasy samoobsługowe są nieocenionym wsparciem podczas okresów, w których obserwujemy wzmożony handel – a więc w okolicach świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom samoobsługowym klienci chętnie wybiorą nasz sklep, poszukując miejsca, które nie będzie się kojarzyć ze staniem w kolejce.