Jantar Retail – usprawnienie procesów inwentaryzacji

Usprawnienie procesów inwentaryzacji przynosi duże zyski w postaci oszczędności czasu i działań pracowników. Efekt taki można uzyskać za pomocą oprogramowania Jretail, które może zostać wykorzystane w sklepach oraz sieciach handlowych.  

Aplikacja pracuje w oparciu o terminal mobilny lub telefon z systemem Android z zainstalowaną obsługą skanowania kodów kreskowych. Oprogramowanie mobilne Jretail pozwala na tworzenie dowolnych dokumentów, a także wygodne weryfikowanie informacji o produkcie znajdującym się na półce (regale, wieszaku) czy sprawdzanie jego dostępności, a nawet swobodne wydrukowanie etykiety z ceną.

Intuicyjny interfejs 

Oprogramowanie wyposażone jest w intuicyjny interfejs, dzięki czemu nie generuje żadnych dodatkowych utrudnień podczas obsługi – nawet w przypadku mniej doświadczonych użytkowników urządzeń mobilnych.

Krótszy czas inwentaryzacji bez pomyłek

Jretail zainstalowany na terminalu mobilnym, wykorzystując wbudowany moduł skanujący, w wymierny sposób automatyzuje i ułatwia przeprowadzenie inwentaryzacji, wydatnie skracając czas jej trwania. Jeżeli przyjmiemy, że poprzednio przeprowadzone inwentaryzacje bez pomocy terminali z odpowiednią aplikacją zajęły 1-2 dni, to inwentaryzacja podobnej ilości produktów przy użyciu terminala mobilnego z aplikacją Jretail zajmie około 2-4 godzin. Jest to niesamowita oszczędność czasu oraz pracy.
Z pomocą aplikacji eliminujemy pomyłki operatorów do minimum, co przynosi korzyści w postaci braku niezgodności inwentaryzacyjnych spowodowanych błędami w liczeniu towarów.

Jretail na tradycyjnych smartfonach

Aplikacja Jretail może być również instalowana i używana na tradycyjnych smartfonach. W takiej sytuacji odczyt kodu odbywa się przy pomocy wbudowanego aparatu fotograficznego. Skanowanie takim sposobem może zająć nieco dłużej czasu – spowodowane jest to dłuższym ustawianiem ostrości obiektywu przed odczytem.

Jest to niewielki problem, jeżeli jednak oszczędność czasu jest dla nas ważna, korzyści uzyskamy pracując z aplikacją Jretail zainstalowaną na terminalu mobilnym wyposażonym w głowicę skanującą taką, jak np. w terminalu Zebra TC21, która wykonuje tę operację w ciągu ułamka sekundy.