GS1 SmartSearch – efektywna prezentacja produktów w Internecie

GS1 SmartSearch

Wysoka pozycja w wyszukiwarce oraz dobry, merytoryczny i szczegółowy opis decydują o znaczeniu Twojego produktu w świecie eCommerce. Łatwość wyszukania Twojego produktu przekłada się na większą liczbę odwiedzających i potencjalnie wyższą sprzedaż. Jak dać się znaleźć? Dzięki GS1 SmartSearch.

GS1 SmartSearch to rozszerzony standard opisu produktu dedykowany twórcom stron internetowych. Obejmuje on zestaw standardowych znaczników i wytycznych do opisu danych na stronach WWW, tak aby treści oznaczone w ten sposób były łatwiej wyszukiwane przez wyszukiwarki internetowe. GS1 SmartSearch jest oficjalnie zatwierdzony przez Schema.org – inicjatywę Microsoft, Google, Yahoo, a jego celem jest promowanie wspólnego, jednolitego standardu ustrukturyzowanych danych w Internecie. Schema.org może być wykorzystywana w różnych formatach kodowania: RDF, Microdata JSON-LD. Słowniki Schema.org obejmują podmioty, relacje między nimi, a także strukturę opisu produktów.

Z GS1 SmartSearch może korzystać każdy właściciel strony internetowej, w tym głównie producenci, dystrybutorzy oraz sklepy internetowe. Warto wspomnieć, że aż 50% zakupów odbywa się w Internecie, a aż 70% informacji o produkcie klienci wyszukują w Internecie, więc o łatwe i wygodne wyszukanie produktu powinien zadbać każdy dystrybutor.

Jeśli jesteś producentem, opis swój produkt w MOJE GS1 i skontaktuj się z GS1 Polska. Ułatwi Ci to dostosowanie GS1 SmartSearch do katalogu produktów na Twojej stronie.

Natomiast jeśli prowadzisz sklep internetowy skontaktuj się z dostawcą oprogramowania i sprawdź dostępne wtyczki tak, aby karty produktowe były generowane zgodnie ze standardem GS1 SmartSearch.

Największa zaletą wdrożenia tego systemu jest wyższa pozycja strony w wyszukiwarce internetowej, dzięki optymalizacji SEO. Producenci mogą także wyeksponować indywidualne cechy produktów , podkreślając ich konkretne cechy i zalety, odróżniając je tym samym od konkurencji. Dzięki temu kupujący szybciej znajdzie to, czego szuka, przy jednoczesnej weryfikacji pochodzenia produktu i ich autentyczność.