Gotowi na przemysł 4.0

Technologia otacza nas ze wszystkich stron. W porównaniu do ubiegłego dziesięciolecia nastąpił niesamowity rozwój digitalizacji, a wydarzenia z ostatnich lat przekierowały zdecydowaną większość sprzedaży do sieci. Przemysł 4.0.

Wszystko stało się SMART. Smartfony, telewizory, sztuczna inteligencja w samochodach. W obliczu tego zjawiska rozwinął się przemysł 4.0 łączący dane z ludźmi. Brzmi abstrakcyjnie, ale w rzeczywistości gromadzenie danych oraz ich właściwe przetwarzanie, znacznie ułatwia praktycznie wszelkie procesy. Zaprogramowany odkurzacz wie, jaką ścieżką podążać, aby wysprzątać biuro pod Twoją  nieobecność.

Sprytny telefon wie, gdzie mieszkasz, i będzie Cię nawigował, gdy zgubisz drogę. Reklamy w mediach społecznościowych wiedzą, czego szukasz i rekomendują gotowe rozwiązania. Jak to się dzieje? Dane. Każdy nasz ruch to ślad, który nie ginie. Jest zapisany, szyfrowany i stale przetwarzany.

Przedsiębiorstwa poddają się transformacji cyfrowej, aby podążać za trendami. Zaniechanie tego działania w tym momencie, to wielki błąd. Wbrew przekonaniu, nie chodzi tu stricte o robotykę, czy automatyzację produkcji, ale w głównej mierze o usprawnianie procesów.

Czym jest w takim razie przemysł 4.0? To kolejny kamień milowy w rozwoju technologii, czwarta rewolucja przemysłowa. To ogromny nacisk na sztuczną inteligencję, która nie zastępuje człowieka, a staje się jego partnerem. Jest kontynuacją tego, jak rozwijało się to środowisko w czasie.

  • Przemysł 1.0 – powstanie pierwszych maszyn, wykorzystanie wody i pary
  • Przemysł 2.0 – elektryfikacja
  • Przemysł 3.0 – automatyzacja z wykorzystaniem komputerów, pierwsze systemy IT
  • Przemysł 4.0 – samodoskonalący się obszar łączący cyberprzestrzeń z rzeczywistością

Patrzymy szeroko

Co nasza firma może zrobić dla Twojej, aby wdrożyć takie rozwiązania, które pozwolą nadążyć za trendami, bądź nawet je wyprzedzić? Zacznijmy od analizy. Jeżeli ktoś ma dla Ciebie gotowe rozwiązanie, to warto zastanowić się dwa razy. My te rozwiązania szyjemy na miarę, niejednokrotnie tworząc autorskie systemy i oprogramowanie, aby były przyjazne Twoim pracownikom, a jednocześnie łatwe w odbiorze dla Klienta. Cel? Zwiększenie sprzedaży, przyspieszenie produkcji, zminimalizowanie błędów. Każdemu z nas na tym zależy, jednak specyfika Twojej branży z pewnością potrzebuje innych środków, aby ten cel uzyskać.

Kompetencje

Przygotowanie zespołu na zmiany to ważna kwestia. Otaczaj się ludźmi, którzy lubią się uczyć i potrafią zaadaptować się do zmian. Nasz team tworzą osoby, które w branży IT czują się jak ryby w wodzie. Dzięki ambicji i zaangażowaniu zarówno jednostek, jak i całego zespołu jesteśmy w stanie dostarczać na rynek rozwiązania, których szukasz. Szczególnie ochoczo podchodzimy do kwestii wyzwań. Masz wrażenie, że Twoja firma wchodzi w tryb awaryjny? Skonsultuj się z nami.

Identyfikacja

W momencie, gdy masz ludzi, którzy posiadają kompetencje, czas na wdrożenie systemu, który wprowadzi Twoją firmę do strefy 4.0. Prowadzisz magazyn? Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania, dzięki którym Klienci firmy Jantar identyfikują produkty znacznie szybciej, w konsekwencji przyspieszając obieg towaru, jego lokalizację i obrót.

Czeka Cię inwentaryzacja? Zapytaj o system Jretail.

Podpowiemy Ci, jak oznaczać, identyfikować, analizować, gromadzić – w dobie przemysłu 4.0.