Etykiety RFID

Etykiety RFID to innowacyjna technologia nadająca przedmiotom cechę sensoryczności. Ich funkcjonowanie opiera się na działaniu fal radiowych, dzięki którym produkty są szybko i sprawnie identyfikowane. Specjalnie skonstruowane chipy pozwalają na zastosowanie ich w wielu branżach i zdecydowanie usprawniają procesy w Firmie.

Gdzie wykorzystuje się etykiety RFID?

  • Rozwiązania z użyciem RFID stosuje się głównie w procesach produkcyjnych oraz logistycznych . Pozwala to na diametralną poprawę jakości i szybkości pracy.
  • Etykiety RFID używane są często w przypadku handlu detalicznego. Umożliwiają automatyczną identyfikację produktów w koszyku, naliczanie rachunku oraz lokalizowanie towarów na półkach i magazynie.
  • Etykiety RFID usprawniają procesy inwentaryzacji zarówno produktów jak i środków trwałych
  • Tagi RFID to doskonałe narzędzie w przypadku  automatyzowania procesów wypożyczeń , automatycznych przymierzalni czy funkcjonowaniu automatycznych systemów parkingowych.
  • System RFID wykorzystuje się do identyfikacji osób: uczestników imprez masowych, pracowników, klientów, uczniów czy członków danej zbiorowości.
  • Technologia RFID znajduje swoje zastosowanie w rolnictwie. Dzięki swojej innowacyjności doskonale nadaje się do identyfikacji zwierząt oraz płodów rolnych.

Jakie zalety mają etykiety RFID?

Skuteczność

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości technologii oraz fal radiowych jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod identyfikowania produktów oraz osób, co znacząco skraca czas wykonywanych procesów. Tysiące klientów korzystających z tego rozwiązania potwierdza jego skuteczność.

Szybkość

Innowacyjne zastosowania technologii RFID z wykorzystaniem etykiet i znaczników pozwalają na skrócenie czasu poszczególnych procesów.  Ta cecha odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku handlu, transportu i logistyki, gdzie czas jest na wagę złota.

Wygoda

System RFID nie tylko usprawnia i przyspiesza pracę, ale również jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań dla wszystkich: przedsiębiorców, pracowników i klientów. Działanie technologii RFID  umożliwia sprawne robienie zakupów, identyfikację obiektów na magazynach czy pomiar czasu.

Automatyzacja

Wykorzystanie technologii RFID pozwala na bezdotykową identyfikację osób i produktów. Jest to najistotniejsza cecha tego systemu. Dzięki niej wszystkie produkty, ich cechy i wartości są analizowane i zliczane automatycznie, bez konieczności wprowadzania ich do systemu ręcznie przez pracownika.

Jakość

Wszystkie etykiety, tagi i chipy stosowane w RFID wykonywane są z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów. Oznacza to, że mogą być stosowane nawet w bardzo trudnych warunkach i w przypadku wymagających powierzchni. Cechują się wysokim stopniem ścieralności oraz odpornością na wiele czynników zewnętrznych.

Chcesz wdrożyć innowacyjne rozwiązania RFID w swojej Firmie? Skontaktuj się z nami lub zapoznaj się z naszą ofertą online. Jeśli nie jesteś przekonany/a napisz do nas, a udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Pamiętaj o swojej przyszłości. Postaw na nową technologię korzyści.

https://poznaj.jantar.pl/rfid