Etykieta – identyfikacja bez tajemnic

Tożsamość produktu – niezwykle ważna cecha, to substytut imienia i nazwiska. Dlatego właśnie tak istotna jest etykieta. Dobrze zaprojektowana i wykonana nie tylko znakuje produkt, ale często odpowiada za jego sprzedaż.

Etykiety mają wiele zadań. Tym najważniejszym niewątpliwie jest identyfikacja, czyli nadanie cech podstawowych. Może to być opis, kod kreskowy, czy dane techniczne.
Z drugiej jednak strony etykiety służą reklamie, wywoływaniu dobrego wrażenia, świadczą o jakości Twojego produktu.
Zaplecze techniczne oraz nowoczesny park maszynowy pozwalają nam na produkcję etykiet praktycznie dla wszystkich sektorów gospodarki. Aby produkt zadowolił naszego odbiorcę, musi spełniać kryteria, podyktowane docelowym miejscem przeznaczenia produktu. Jeżeli więc nasi odbiorcy reprezentują branżę spożywczą, a towar znakowany z użyciem etykiet będzie przechowywany w chłodni, parametry samej etykiety oraz kleju będą inne niż te, które zastosujemy drukując znaczniki dla branży automotive, czy chemicznej.

Mamy możliwość pełnej personalizacji drukowanych etykiet, a technologia, którą stosujemy umożliwia zamówienie różnorodnych projektów w odpowiednim nakładzie.

Jak powstają etykiety? To proces, przez który przeprowadzą Cię nasi specjaliści:

 • projekt
 • wysyłka do działu produkcyjnego
 • potwierdzenie wyboru materiału i technologii
 • produkcja
 • ponowna weryfikacja
 • konfekcjonowanie oraz wysyłka

Nasz zespół tworzą technolodzy, graficy oraz handlowcy, którzy doskonale znają produkt oraz aktualnie obowiązujące wymogi w wielu sektorach gospodarki.
Masz zatem pewność, że pomożemy Ci wybrać odpowiedni wariant etykiet, który pozwoli Ci sprawnie i skutecznie znakować produkty.

Proponujemy naszym Klientom etykiety białe lub kolorowe. Znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie. Białe są zwykle podstawowym nośnikiem informacji, natomiast kolorowe mają za zadanie przykuwać uwagę.
Etykiety ułatwiają pracę w biurach, urzędach, bibliotekach, redakcjach, archiwach, muzeach, szkołach. Codziennie widzimy je na artykułach spożywczych, kosmetycznych, tekstylnych, czy farmaceutycznych.
Zarówno białe, jak i kolorowe, po właściwym ich zadrukowaniu stają się doskonałym narzędziem sprzedaży dla producenta i źródłem wiedzy o produkcie dla konsumenta. I tu nie ma miejsca na błąd. Niewłaściwa technika nadruku, nieodpowiedni transfer, czy klej sprawią, że etykieta będzie nieskuteczna. To właśnie trwałość i czytelność wyróżniają nasze etykiety, a odpowiednia rozmowa z zamawiającym oraz doradztwo z naszej strony sprawiają, że wybór jest prosty.
Zamawiając etykiety czyste (na roli lub w arkuszach), Klient może zadrukować je samodzielnie wykorzystując do tego celu drukarki termiczne lub termotransferowe.

ETYKIETA – PROCES ZAMÓWIENIA

Poznaj rodzaje etykiet i ich specyfikację, aby dobrać je do ich przeznaczenia. Mamy do wyboru zarówno papier (biały, kolorowy, kraft), jak i różnego rodzaju folie.

Etykiety papierowe są najbardziej popularne, a zadruk można wykonać z wykorzystaniem wszystkich drukarek termicznych i termotransferowych.
Wyróżniamy tu etykiety termiczne, których żywotność jest stosunkowo krótka, z uwagi na co stosuje się je do znakowania towarów szybko rotujących.
Wyższą trwałość i jakość zadruku uzyskać można natomiast decydując się na etykiety termotransferowe.
Sam papier może być zarówno matowy, jak i błyszczący, czy półbłyszczący.
Etykiety foliowe doceniane są za wysoką odporność na warunki atmosferyczne oraz czynniki chemiczne. Znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle logistycznym, magazynowym oraz motoryzacyjnym.
Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy:

 • etykieta foliowa PE (bardzo elastyczne, odporne na rozrywanie, doskonale sprawdzają się w przemyśle kosmetycznym, przy produkcji opakowań na środki chemiczne, kwasy, tłuszcze i inne substancje),
 • etykieta foliowa PP (bardzo trwałe i odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, raczej do produktów o charakterystycznych, równych kształtach),
 • etykieta foliowa PET (doskonałe w sytuacjach, gdy produkt narażony jest na bardzo wysoką temperaturę, np. w przemyśle elektrycznym i elektronicznym; dobrze przylegają do powierzchni lakierowanych oraz sztucznych; często stosowane do oklejania butelek, beczek i innych opakowań środków chemicznych),
 • etykieta foliowa winylowa (elastyczna folia przeznaczona do powierzchni trudnych, porowatych, o niejednorodnej strukturze; są bardzo odoporne na wiele substancji, a dodatkowo nie przewodzą prądu, więc często stosowane są jako plomby),
 • etykieta foliowa akrylowa (odporne na bardzo wysoką temperaturę oraz promieniowanie UV i większość chemikaliów; sprawdzają się w roli plomb gwarancyjnych, tabliczek znamionowych, płyt czołowych itp.),
 • etykieta foliowa VOID (etykiety zabezpieczające, których zadaniem jest chronienie elementu przed ingerencją z zewnątrz – stosuje się je jako niezawodne plomby gwarancyjne, gdyż jej ponowne użycie jest niemożliwe),
 • etykieta kraft – modne i ekologiczne, stanowią nie tylko identyfikację, ale również ozdobę Twoich towarów. Idealnie nadają się do znakowania produktów naturalnych. Okrągły kształt dodatkowo przyciąga uwagę.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy pomogą w wyborze odpowiednich etykiet dla Twojego projektu, pomysłu, firmy.