Eko etykiety, czyli detal z myślą o ekologii

Obowiązek dbania o środowisko spoczywa na każdym z nas. Segregujemy śmieci, staramy się ograniczać zużycie energii, eliminujemy plastik z naszej przestrzeni, staramy się korzystać z transportu zbiorowego. Wszystko po to, by zminimalizować jednostkowy negatywny wpływ na naszą planetę. Działania ekologiczne mogą być też mało dostrzegalne, ale nie mniej ważne – dobrym przykładem są tu eko etykiety.

Etykiety produkowane z myślą o ekologii

W ostatnich latach rośnie popularność produktów „bio”, czy „eko”. Zwiększony popyt musi być zrównoważony przez podaż, więc trudno się dziwić, że coraz więcej takich wyrobów pojawia się na rynku. Każdy z nich to jednak nie tylko właściwa zawartość, ale też opakowanie i etykieta. Czy ona też może być przyjazna środowisku?

Oczywiście, że tak! Rozwiązania proekologiczne w produkcji wdraża bielska spółka Jantar, która  dostarcza etykiety pozyskane z surowców certyfikowanych, pochodzących ze zrównoważonych upraw lub recyklingu.

Czym się charakteryzują ekologiczne etykiety? Są przede wszystkim produkowane z myślą o minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Nie tylko podczas produkcji, ale też w trakcie użytkowania, a nawet po jego zakończeniu – przy recyklingu.

Eko etykiety, eko podkłady, odchudzanie gramatur

 

Jantar stawia na materiały tzw. odchudzone” oraz wykonane z biologicznych produktów ubocznych. Dzięki temu nie tylko zmniejszamy zużycie surowca w produkcji (oraz wprost go ograniczamy, co skutkuje mniejszą emisją dwutlenku węgla), ale też wpływamy na transport i logistykę. Lżejsze etykiety to mniej zużytego paliwa, a więc mniejszy ślad węglowy.

Odchudzanie gramatur materiału wierzchniego to nie jedyny sposób na eko-etykiety. Tradycyjne podkłady, możemy zastąpić podkładem PET, który posiada niższą gramaturę, jest bardziej wytrzymały i odpowiedni do recyklingu. Ponadto, etykiety mają dodatkową zaletę:  lżejszą wagę rolki, większą ilość etykiet na  roli, większą ilość rolek w opakowaniu zbiorczym  co wpływa znacząco na środowisko:  zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska śmieci, chroni zasoby naturalne i redukuje emisje gazów cieplarnianych  oraz pozwala na ponowne wykorzystanie surowca. 

 Jantar. Stawiamy na ekologię

Jantar jest rodzinną firmą, która funkcjonuje na rynku już ponad 30 lat. Działając przez tak długi okres, nie straszne były i są nam zmiany na rynku. Sami zresztą nieraz je „prowokowaliśmy” – jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy system sprzedaży oparty o technologię dotykową, system RFID oparty o technologie EPC Global, odpowiadamy także za pierwsze wdrożenie kas samoobsługowych IBM Self Checkout.

30-letnie doświadczenie świadczy też o tym, że na przestrzeni dekad musieliśmy podążać za różnymi trendami rynkowymi. Dlatego też wspieramy ekologiczną produkcję i proekologiczne rozwiązania w biznesie.

Jesteśmy świadomi rosnącym oczekiwaniom naszych Klientów w zakresie ochrony środowiska, dlatego tez poszukujemy coraz to nowszych rozwiązań i pomagamy w dokonywaniu świadomych wyborów.

Eko etykiety w Jantarze. Jak zamówić?

Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji etykiet. Dzięki nowoczesnym narzędziom, możemy zaoferować bardzo szeroką ich gamę – od prostych z samym kodem kreskowym, po bardziej zaawansowane graficznie, spełniające wyrafinowane oczekiwania klienta.

Zamówienie etykiet w Jantarze sprowadza się do czterech prostych kroków:

  • Zdefiniowania potrzeb – określenie wymiaru, ilości i przeznaczenia etykiet
  • Wyboru etykiet – spośród tych, które zaproponują nasi doradcy
  • Akceptacja oferty – ustalenie szczegółów i przygotowanie darmowych próbek
  • Zamówienia i dostawy

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszych social mediów: Facebooka, Instagrama, LinkedIna oraz Youtube’a!