Drukarki przemysłowe Zebra – profesjonalne rozwiązanie dla Twojej firmy

Prowadzenie działalności wiążę się z ciągłymi inwestycjami zapewniającymi wzrost produktywności oraz wydajności firmy. Wybór urządzeń, które na dłuższą metę mogą nie spełniać naszych oczekiwań, wiążę się ze znacznym wzrostem kosztów. Aby wszelkie działania firmy przebiegały sprawnie, warto zainwestować w obsługę oraz produkty najwyższej jakości, jaką oferuję firma Zebra oraz Jantar Sp. z o.o.

Kompetencje firmy Jantar 

Jantar Sp. z o.o. posiada certyfikowane, podwyższone kompetencje i uprawnienia serwisowe w obszarze drukarek Zebra. Pozwala to na dokonywanie napraw drukarek w miejscu ich instalacji, by maksymalnie skrócić czas przestoju urządzenia. Do usuwania awarii używamy wyłącznie oryginalnych części i podzespołów. Wysokie kompetencje firmy Jantar pozwalają również na fachowe doradztwo w zakresie doboru urządzeń w zależności od miejsca i sposobu ich użytkowania. Tworzymy oprogramowanie sterujące procesem druku i weryfikujące wydruki pod kątem jakości oraz zgodności z normą drukowanych kodów.
Przeprowadzamy okresowe przeglądy techniczne drukarek w celu wydłużenia cyklu ich życia oraz eliminowania nieplanowanych przestojów, które mogą powodować zaburzenia procesów produkcyjnych lub logistycznych.
Na życzenie odbiorcy każda zamówiona drukarka może być dostarczona, zainstalowana i uruchomiona w połączeniu z profesjonalnym szkoleniem personelu przez wykwalifikowanego technika firmy Jantar. 

Do wszystkich drukarek zapewniamy materiały eksploatacyjne w postaci etykiet i taśm barwiących oraz podzespołów zużywalnych, takich jak głowice drukujące, wałki gumowe napędowe czy paski napędowe wraz z usługą wymiany. 


Przemysłowe drukarki Zebra – poznaj parametry serii modelowych


Seria ZT200

Seria ZT200 wywodzi się ze znanej i trwałej drukarki Zebra S4M.  Drukarki z tej serii posiadają obudowę zajmującą niewiele miejsca. Kompaktowa konstrukcja pozwala na lokowanie drukarki w małych przestrzeniach (tylko 102 mm potrzebnego wolnego miejsca na otwarcie składanej bocznej pokrywy).  Użycie aplikacji Link-OS Cloud Connect, pozwala na bezpieczne i bezpośrednie połączenie z chmurą i przekazywanie danych z dowolnego portu. 

Seria ZT200 zawiera dwa modele drukarek: ZT220 i ZT230. Oferują one rozdzielczość drukowania 203 lub 300 dpi. Opcjonalnie mogą zostać wyposażone w kartę sieciową. Maksymalna szerokość druku to 104 mm, prędkość druku do 152 mm/s.

 

Drukarka ZT220 składa się z odpornej budowy polimerowej. Charakteryzuje ją  prosty interfejs, oparty na 3 przyciskach jednofunkcyjnych. Posiada miejsce na 300 metrów taśmy barwiącej. 

Drukarka ZT230 posiada mocną metalową obudowę, graficzny interfejs do łatwej konfiguracji i obsługi drukarki, miejsce na 450 m taśmę barwiącą.

 

W zależności od wersji do wyboru dwa tryby drukowania – termiczny lub termiczny/termotransferowy.

 

Seria ZT400

 

Zaawansowana technologia na nowym poziomie uniwersalności. Wywodzi się z linii drukarek Zebra Z4M i kolejnych ZM400 i ZT410. Wyposażona jest w interfejs graficzny w postaci dużego (4,3”) ekranu dotykowego, który pozwala na błyskawiczne zmiany nastawów. Drukarka posiada dwa porty USB, służące do podłączeń urządzeń zewnętrznych lub pamięci USB dla kopiowania ustawień na wielu urządzeniach. W standardzie znajduje się również karta sieciowa i Bluetooth. 

Seria oferuje wiele wariantów – dwa modele dla dwóch szerokości druku:

W drukarce ZT411 możliwa jest  szerokość druku do 104 mm, w drukarce ZT421 – do 168 mm. Obie drukarki dostępne w 3 rodzajach czułości druku – 203 / 300 / 600 dpi.  Prędkość druku wynosi do 356 mm/s. Istnieje możliwość gilotyny oraz odklejania etykiet z nawijaniem podkładu lub nawijaniem całej rolki zadrukowanych etykiet. Drukarka posiada miejsce na 450-metrową taśmę barwiącą. Ma dwa tryby drukowania – termiczny i termotransferowy. Opcjonalnie możliwa jest wersja RFID drukarki – kodowanie, odczyt i nadruk etykiet.

 

Firma Jantar opracowała własne rozwiązanie, które przystosowuje drukarki serii ZT400 do pracy w chłodniach i mroźniach.
Rozwiązanie polega na instalacji wewnątrz obudowy modułu grzejnego, który zapewnia bezawaryjną pracę drukarki i utrzymanie optymalnych parametrów etykiet i taśm barwiących podczas procesu drukowania w ujemnych temperaturach. Dodatkowo moduł grzejny likwiduje problem powstawania rosy zewnątrz i wewnątrz obudowy podczas nagłych zmianach temperatury powietrza. Zastosowanie modułu grzejnego nie ogranicza dostępu do panelu kontrolnego i wnętrza drukarki dla załadowania etykiet i taśmy barwiącej – co ma miejsce podczas stosowania pokrowca termicznego do pracy w chłodni. Instalacja modułu grzejnego pozwala na bezawaryjną pracę drukarki zarówno w chłodniach jak i mroźniach (np. temp. -18 / -24 stopnie) co nie jest gwarantowane przy stosowaniu pokrowca termicznego.

Seria ZT510

Drukarka Zebra ZT510 została oparta na znanych i trwałych drukarkach Zebra 105SLPlus. Funkcjonalność drukarki została dostosowana do zwiększonej trwałości i pracy 24/7. Seria zawiera jeden model drukarki w dwóch rodzajach czułości druku – 203 i 300 dpi. Drukarka oferuje możliwość wydruku do 114 mm szerokości. Drukarka posiada miejsce na 450 metrów taśmy barwiącej. Drukuje w prędkości do 305 mm/s. W standardzie drukarka zawiera kartę sieciową i Bluetooth, posiada dwa tryby drukowania – termiczny i termotransferowy. Drukarka ZT510 wyposażona jest w trwałą, metalową obudowę z wewnętrznym chłodzeniem. Przystosowana jest do pracy w środowisku zwiększonego zapylenia i wilgotności. Prosty interfejs przyciskowy z monochromatycznym ekranem stanu wpływa na praktyczne użytkowanie urządzenia. Opcjonalnie możliwa jest wersja RFID drukarki – kodowanie, odczyt i nadruk etykiet.

 

Seria ZT600

 

Drukarki serii ZT600 wywodzą się z serii drukarek Zebra Xi, zawierając wszystkie jej zalety oraz dodatkowe funkcje. Przystosowane są do pracy 24/7. Drukarki wyposażone są w kartę sieciową oraz Bluetooth, który pozwala na konfiguracje ich  przy pomocy zwykłego smartfona. Seria ta przystosowana jest do współpracy z automatycznymi aplikatorami etykiet. Drukarki wyposażone są w obudowę z wewnętrznym chłodzeniem, idealnie radzą sobie z pracą w środowisku zwiększonego zapylenia i wilgotności.
Seria drukarek ZT600 umożliwia bardzo dużą dokładność pasowania wydruku – 0,1 mm, co pozwala drukarce z czułością 600 dpi drukować kody w rozmiarze 3 mm.
Seria zawiera dwa modele: ZT610 – z szerokością druku do 104 mm i ZT620 – do 168 mm. Drukarka wyposażona jest w trzy rodzaje czułości druku – 203 / 300 / 600 dpi, przy prędkości do 356 mm/s. Opcjonalnie możliwa jest wersja RFID drukarki – kodowanie, odczyt i nadruk etykiet.