Druk cyfrowy – możliwości i zastosowanie

Technologia druku cyfrowego sprawdza się szczególnie podczas realizacji małych zamówień, kiedy konieczne jest szybkie dostosowanie się do aktualnego zapotrzebowania. Wykonanie nakładów już od 100 sztuk jest szybkie i nie rodzi dodatkowych kosztów, związanych z przygotowaniem polimerów, czy matryc.

Szybkość i precyzja

Druk cyfrowy  jest ogromnym udogodnieniem dla klientów chcących personalizacji każdego wydrukowanego arkusza. Brak konieczności wymiany blach przy każdym wydruku ogranicza zarówno koszty, jak i czas realizacji zamówienia. Maszyna nie potrzebuje czasu na przestój pomiędzy kolejnymi zleceniami, a samo przygotowanie maszyny także nie wymaga dużej ilości czasu.

Łatwość

Drukowanie następuje bezpośrednio z zapisanych danych projektu w pliku PDF, czy TIFF 1:1, co sprawdza się w przypadku konieczności numerowania poszczególnych etykiet, czy stosowania zróżnicowanych opisów produktów i danych personalnych. Dzięki temu możliwe jest na przykład szybkie drukowanie indywidualnych ogłoszeń – z konkretnym imieniem, nazwiskiem, adresem, czy nazwą firmy, a także biletów, dyplomów, certyfikatów oraz mailingu.

Jakość

Druk cyfrowy wykorzystywany jest do druku kolorowych etykiet na roli, a technologia MemJet to druk bazujący na nowoczesnych, wodoodpornych atramentach CMYK,  które drukują na podłożach Ink-jet. Maszyna umożliwia wydruk m.in. na papierach matowych  i półbłyszczących, foliach białych, błyszczących i matowych PP, foliach PET, a jakość nie odbiega wizualnie od druku fleklsograficznego

Branże

Drukowanie w technologii cyfrowej znajduje swoich odbiorców m.in. w  branżach: spożywczej, energetycznej, przemysłowej, czy kosmetycznej. Ma również zastosowanie w prowadzaniu efektywnej gospodarki materiałowej, śledzeniu zasobów, czy gospodarce magazynowej.