Dlaczego warto zainwestować w odpowiednie etykiety?

Etykiety są wszędzie: w logistyce, medycynie, kosmetyce, elektronice i wielu innych dziedzinach. Ich różnorodność może zaskoczyć pod wieloma względami, a każda z nich może być wykonana z innego materiału, mieć inny kolor czy kształt. Warto więc wybrać takie, które będą solidne i długotrwałe, ale jednocześnie dopasowane do specyfiki prowadzonego przez Ciebie biznesu.

Odpowiednio dobrane etykiety mogą nieść ze sobą szereg korzyści – przełożą się na uproszczenie, ujednolicenie i przyśpieszenie obiegu informacji w łańcuchu dystrybucyjnym, zoptymalizują działania osób pracujących na liniach produkcyjnych, w magazynach i centrach logistycznych, a także mogą kreować wizerunek produktu.

Rodzaje etykiet

Wykonanie etykiet jest kluczowe, ponieważ trwałość i czytelność to kwestie, które zadowolą klienta i zdobędą jego zaufanie. Oferujemy szeroki wybór etykiet, a każda z nich ma odmienne właściwości i zastosowania. Nieustannie inwestujemy w rozwój parku maszynowego, który pozwala wzbogacać naszą ofertę o nowe rodzaje surowców, dlatego niezależnie od potrzeb, zawsze dopasujemy odpowiednie rozwiązanie. Jakie wyróżniamy podstawowe rodzaje?

Etykiety czyste

Świetne jako narzędzie sprzedaży dla producenta oraz źródło rzetelnej wiedzy o produkcie dla konsumenta. W zależności od potrzeb dobierany jest odpowiedni rozmiar i materiał – papier lub folia oraz klej, który ze względu na właściwości i zastosowanie na różnych powierzchniach,  zapewnia trwałość etykiety w środowisku składowania towaru. Etykiety mogą być przygotowane na roli lub w formie arkuszy. W zależności od zapotrzebowania mogą podlegać dalszemu procesowi zadruku przy wykorzystaniu drukarek termicznych lub termotransferowych.

Etykiety zadrukowane

Zadrukowane etykiety samoprzylepne wykonywane są według projektu klienta, mogą być zadrukowane podstawowymi danymi – np. kod kreskowy, dane producenta lub zawierać bardziej szczegółowe informacje oraz grafiki – np. logotyp, zdjęcie produktu. W przypadku bardziej zaawansowanych projektów polecamy zadruk kolorowy – fleksoraficzny lub cyfrowy.

Etykiety kolorowe fleksograficzne

Uniwersalna i wszechstronna technika, charakteryzująca się bogactwem i różnorodnością zastosowania materiałów i przeróżnych podłoży. Wykorzystywana przy realizacji wysokonakładowej produkcji etykiet, dzięki czemu jest najbardziej ekonomiczna i efektywna..Etykiety mogą być użyte jako finalny produkt lub przygotowane do dalszego zadruku, z możliwością dodania informacji dotyczących np. określonego produktu, daty przydatności, czy kodu kreskowego.

Etykiety kolorowe cyfrowe

Idealne, kiedy należy szybko dostosować się do aktualnego zapotrzebowania. Wykonanie nakładów już od 100 sztuk jest szybkie i nie wymaga dodatkowych kosztów związanych z zakupem form drukarskich . Największą zaletą tej etykiety jest wydruk projektu z pliku komputerowego, wysokie możliwości personalizacji oraz  szybki czas realizacji zamówienia.

Odpowiednio wykonana etykieta będzie odporna i długotrwała, co przełoży się na oszczędność czasu i kosztów. Właśnie dlatego warto zainwestować w dobrej jakości etykiety. Szeroki zakres materiałów i metod wydruku pozwoli Ci znaleźć u nas dokładnie to, czego potrzebujesz. Nasza marka Jlabels jest dedykowana produkcji etykiet, którą zajmujemy się od ponad 10-lat. Stale dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług i poszerzanie naszej oferty o produkty, których poszukują klienci. Realizujemy zamówienia zarówno dla małych, jak i dużych firm, a także zapewniamy profesjonalne wsparcie logistyczne podczas całego procesu finalizacji zamówienia