Automatyzacja sprzedaży, czyli pierwszy na świecie dron kurier.

Automatyzacja sprzedaży, czyli pierwszy na świecie dron kurier.

Kiedy w Polsce przedsiębiorcy wciąż zastanawiają się, jak usprawnić proces dostarczania przesyłek kurierskich, australijska firma Wing będąca partnerem macierzystej firmy Google Alphabet wychodzi naprzeciw wszelkim wyobrażeniom o sprzedaży przyszłości.

W dzisiejszym cyfrowym świecie bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniego oprogramowania i sprzętu prowadzącego przez proces zakupu. Wielu aspektach automatyzacja zmienia rolę sprzedawcy. W przypadku firmy Wing mamy do czynienia z automatyzacją sprzedaży w niespotykanym dotąd modelu.

Uruchamia ona w Australii swoją pierwszą usługę dostaw dla klientów przy użyciu dronów. Po pozytywnej decyzji urzędu lotnictwa tego kraju początkowo rusza ona w kilku dzielnicach miasta Canbera, aby w niedalekiej przyszłości zostać rozszerzoną o kolejne.

Działa ona poprzez współpracę z lokalnymi firmami w tym kawiarniami, aptekami czy barami szybkiej obsługi w celu dostarczenia ich produktów w ciągu zaledwie kilku minut. Zamawianie produktów odbywa się przy pomocy specjalnie stworzonej aplikacji, dron dostarcza kawę, posiłek, lody bądź leki pod wskazany adres.
Każdy z mieszkańców chcących skorzystać z tej prekursorskiej usługi otrzymuję informacje bezpieczeństwa o interakcji z dronami, nie będą one mogły latać również zbyt blisko ludzi, a dostawy zrealizowane zostaną w godzinach 8:00-20:00.

Jest to pierwszy taki działający projekt, jak donosi Bussiness Insider googlowski Alphabet pobił w tym zakresie innego sprzedażowego giganta — Amazona, który planował wprowadzenie dostaw dronami (bezskutecznie) już w 2018 roku. Przedstawiciele firmy Wing planują stopniowo rozszerzać usługę, rozbudowując infrastrukturę powietrzną dla swoich przesyłek. Planują także wejść na rynek Stanów Zjednoczonych, rozpoczynając od stanu Virginia (uzyskali już zgodę tamtejszego urzędu ds.lotnictwa).

Wyprzedzają w ten sposób o krok przyszłość sprzedaży, w której każdy będzie mógł uzyskać dostęp do produktu w błyskawicznym, kilkuminutowym czasie, prosto pod drzwi swojego domu.