BLOG

Znakowanie pojemników i opakowań zbiorczych
28 kwietnia 2023

ZNAKOWANIE POJEMNIKÓW I OPAKOWAŃ ZBIORCZYCH

Technologia RFID (Radio Frequency Identification) to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych obecnie w wielu sektorach gospodarki, które pozwala na identyfikację, śledzenie i zarządzanie pojemnikami oraz innymi produktami w sposób zautomatyzowany. Wykorzystanie tej technologii w zarządzaniu przepływem wewnętrznym pojemników w firmie, pozwala na poprawę efektywności i optymalizację procesów, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

RFID a nośniki logistyczne

RFID jest technologią bezprzewodową, która działa na zasadzie bezkontaktowej identyfikacji obiektów. Każdy pojemnik jest wyposażony w specjalny znacznik RFID, który jest rejestrowany przez czytnik w momencie, gdy pojemnik jest przemieszczany z jednego miejsca do drugiego. Dzięki temu można w łatwy sposób śledzić i kontrolować ruch pojemników, a także dokładnie określić ich ilość na naszym magazynie lub wydanych do Klienta.

Zarządzanie wewnętrznym obiegiem pojemników

Zastosowanie technologii RFID w zarządzaniu opakowaniami zbiorczymi w przedsiębiorstwie przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala na szybszą i bardziej efektywną kontrolę ruchu jednostek transportowych, co umożliwia bardziej precyzyjne zarządzanie ich przepływem. W ten sposób można uniknąć zbędnych opóźnień i przestojów, co wpływa na zwiększenie wydajności pracy i zmniejszenie kosztów operacyjnych.

RFID — optymalizacja procesów

RFID umożliwia również pełną automatyzację procesów, co oznacza, że pracownicy firmy nie muszą już ręcznie oznaczać pojemników i wprowadzać ich do systemu. System RFID automatycznie identyfikuje opakowanie i rejestruje go w systemie, co znacznie usprawnia procesy magazynowania i transportu.

Znakowanie pojemników a RFID

Wprowadzenie technologii RFID w zarządzaniu nośnikami logistycznymi w firmie przynosi również korzyści w zakresie zarządzania zapasami. Dzięki dokładnemu śledzeniu ruchu pojemników i automatycznemu rejestrowaniu ich w systemie, w łatwy sposób monitorujemy stan zapasów i ich zużycie. Dzięki tym informacjom lepiej planujemy nasze działania i unikamy sytuacji, w której brakuje materiałów, co wpływa na zwiększenie wydajności pracy.

Znakowanie opakowań a zadowolenia klienta

Zastosowanie technologii RFID w zarządzaniu przepływem wewnętrznym pojemników w firmie przyczynia się do poprawy jakości usług i zwiększenia satysfakcji klientów. Dzięki szybszej i bardziej efektywnej pracy, firmy są w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów, co wpływa na zwiększenie ich zaangażowania i lojalności.

RFID = ekologia

Znakowanie opakowań wielokrotnego użytku przy użyciu tagów RFID nie tylko pozwala na usprawnienie procesów magazynowania i transportu. Wpływa również pozytywnie na środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu tej technologii unikamy niepotrzebnego zużycia papieru na każdorazowe drukowanie nowych etykiet logistycznych, drewna, metalu czy plastiku na produkcję nadmiarowych opakowań, co jest szczególnie istotne w dobie zmian klimatycznych.

Podsumowując, zastosowanie technologii RFID w zarządzaniu przepływem wewnętrznym pojemników w firmie przynosi wiele korzyści. Dzięki temu poprawiamy efektywność i optymalizujemy procesy, co wpływa na oszczędność czasu i pieniędzy. Wprowadzenie tej technologii przyczynia się również do zwiększenia jakości usług i zadowolenia klientów oraz ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie tej technologii w swoich procesach biznesowych, ponieważ świetnie się to wpisuje w założenia stawiane dla Industry 4.0.

Jeżeli i Ty chcesz wdrożyć technologię RFID w swojej firmie, skontaktuj się z nami  drogą mailową jantar@jantar.pl lub telefoniczną +48 33 82 85 700. Nasz zespół bardzo chętnie pomoże Ci we wdrożeniu technologii korzyści!

 

znakowanie pojemników

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


al. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok. 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

(zamówienia etykiet i materiałów eksploatacyjnych)

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Serwis

(pon. - pt. 8:00 - 16:00)

tel.: +48 33 82 85 730

Sekretariat

tel.: +48 33 82 85 700

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY