BLOG

Taśmy termotransferowe – jesteśmy na TAK!
01 marca 2023

Taśmy termotransferowe służą do drukowania na różnych powierzchniach etykietowych: papierowych i foliowych z użyciem termotransferowych drukarek. Są to folie, na których znajduje  się warstwa barwiąca składająca się z wosku i żywicy. Wydruk  odbywa się poprzez nagrzanie taśmy i przekazanie barwnika na, drukowaną powierzchnię etykiety. Produkty te są stosowane do etykietowania produktów  w wielu branżach, między innymi w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym.

 

Taśmy termotransferowe – zalety

Wysoka jakość druku

Taśmy termotransferowe zapewniają wysoką jakość druku, bez rozmycia i smużeń, co jest szczególnie istotne przy drukowaniu kodów kreskowych czy innych elementów wymagających dużej precyzji.

Trwałość

Druk wykonany przy ich użyciu charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie, co jest szczególnie ważne w przypadku drukowania etykiet czy naklejek.

Różnorodność zastosowań

Taśmy termotransferowe mogą być stosowane do drukowania na różnych powierzchniach, takich jak papier, folie, tkaniny czy metale, co czyni je bardzo uniwersalnymi i pozwala na ich wykorzystanie w wielu branżach.

Oszczędność

Drukowanie przy użyciu taśm termotransferowych jest tańsze niż przy użyciu innych metod druku, takich jak druk atramentowy czy laserowy.

 

Taśmy termotransferowe – możliwości zastosowania 

  • Etykietowanie produktów — taśmy termotransferowe są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym do drukowania etykiet z informacjami o produkcie, terminie przydatności do spożycia, składzie itp.
  • Drukowanie kodów kreskowych — taśmy te są idealne do drukowania kodów kreskowych, które są wykorzystywane w wielu branżach do identyfikacji produktów i ich śledzenia w całym łańcuchu dostaw.
  • Drukowanie na tkaninach — taśmy termotransferowe mogą być wykorzystane do drukowania na tkaninach, co znajduje zastosowanie w branży odzieżowej, reklamowej oraz w produkcji materiałów do wystaw i eventów.

 

Chcesz bliżej poznać ofertę lub potrzebujesz indywidualnego dostosowania produktu do twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami drogą mailową bok@jantar.pl lub telefoniczną +48 33 82 85 757. Nasz zespół ds. obsługi Klienta bardzo chętnie pomoże Ci we wdrożeniu technologii korzyści! 

 

taśmy termotransferowe

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


al. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok. 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

(zamówienia etykiet i materiałów eksploatacyjnych)

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Serwis

(pon. - pt. 8:00 - 16:00)

tel.: +48 33 82 85 730

Sekretariat

tel.: +48 33 82 85 700

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY