BLOG

Jwave Silesia RFID Hub
11 lipca 2022

8 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie naszego najnowszego projektu – Hubu technologicznego Jwave. To innowacyjne laboratorium zostało stworzone z myślą o firmach, które chcąc zoptymalizować procesy, poszukują innowacyjnych rozwiązań włączających je do łańcucha dostaw. 

Projekt Jwave ma na celu przedstawić możliwości wykorzystania technologii RFID w praktycznie każdej branży. Dzięki specjalnie zaaranżowanej przestrzeni i dedykowanym strefom, przypominającym naturalne środowisko stosowania systemów RFID, technologia ta jest dostępna dla każdego.

Laboratorium Jwave dzieli się na kilka głównych stref.

  • Pierwsza z nich przeznaczona jest rozwiązaniom samoobsługowych. Z punktu widzenia konsumentów jest to ,,must have” każdej firmy skoncentrowanej na handel. To tutaj odwiedzający mają możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem systemu, zobaczyć, jak to działa oraz zadać nurtujące ich pytania.
  • Druga strefa to część muzealna, której celem jest zaprezentowanie możliwości wykorzystania technologii RFID w przypadku inwentaryzacji produktów. Dodatkowo eksponaty w niej zamieszczone dotyczą kultowego fiata 126p, którego produkcja przez lata odbywała się w Bielsku-Białej.
  • Kolejnym istotnym elementem Hubu technologicznego jest strefa rolnicza, w której systemy RFID stosowane są coraz częściej. Dzięki swoim właściwościom tagi RFID pozwalają na kompletowanie istotnych danych, takich jak ilość oraz waga bydła, lokalizacja i identyfikacja zwierząt, a nawet ilość zjedzonego pokarmu.
  • Ostatnim przystankiem jest część logistyczna, w której zaprezentowano zalety stosowania RFID w przypadku magazynowania, transportu oraz przyjmowania towarów. Aby jak najlepiej zobrazować ich naturalne przeznaczenie, w tej strefie znajduje się nawet część załadowcza tira, pokazująca, jak doposażyć miejsce załadunku.

Jwave jest miejscem, gdzie można wręcz dotknąć technologii i realnie zobaczyć jej zastosowania. Laboratorium podzieliliśmy na strefy, między innymi logistyczną, muzealną, handlową oraz rolniczą, aby przedstawić, jak działa RFID. Pokazujemy tu zastosowania technologii identyfikacji automatycznej. Zbieramy dane i konfigurujemy system w taki sposób, by wyciągać wartościowe wnioski.

Na jednym z regałów można zobaczyć, jak przebiega symulowana inwentaryzacja. Mamy tu również część załadowczą tira, która ma na celu pokazać, jak doposażyć stanowisko załadunku, aby automatycznie skanować proces logistyki towaru – mówi Sławomir Krzewiński, AutoID Technical Manager w firmie Jantar.

To z pewnością nie koniec naszych działań. Z uwagi na nasze ogromne zaangażowanie w stały rozwój technologii korzyści, mamy już kilka nowych pomysłów,  które z pewnością ujrzą światło dzienne. Tymczasem, wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego laboratorium Jwave. Tu wszystko jest na wyciągnięcie ręki. 

 

jwave

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


al. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok. 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY