BLOG

Jak zbudować wizerunek produktu na podstawie kolorowej etykiety?
03 października 2018

Opakowanie pełni dla produktu nie tylko funkcję techniczną umożliwiającą jego przeniesienie, lecz w obecnej chwili przede wszystkim wizerunkową. Etykieta buduje relacje z klientem i odkąd  konsument ma możliwość podjęcia decyzji dotyczącej wyboru produktu, marki świadomie traktują papierową naklejkę na produkcie jako nośnik  marketingowy. Przeprowadzono badanie, którego celem była analiza najważniejszych kwestii dotyczących etykiet z punktu widzenia potencjalnego klienta. Wyniki wykazały, że istotne są: estetyka opakowania, funkcjonalność, prostota, opakowanie jako element wyróżniający spośród innych, pozycjonowanie, spójność wizualna, pochodzenie produktu, opakowania eksperymentalne, kwestie ekologii, kwestie nadprodukcji opakowań oraz kwestie „oszustwa” opakowań w stosunku do produktu.

Odkąd etykieta nie służy wyłącznie przekazaniu informacji dotyczących produktu znacznie rozwinęła się technologia ich wytwarzania. Producenci chcą wyróżnić swój produkt tworząc niepowtarzalną etykietę – bardzo często pełną kolorów czy zdjęć. Tendencja ta nie dotyczy tylko i wyłącznie dużych korporacji o szerokiej dystrybucji, lecz również małych producentów, którzy chcą zwrócić uwagę na swój produkt i wyróżnić go wśród pozostałych propozycji. Warto w tej sytuacji zainteresować się technologią kolorowego zadruku etykiet, która świetnie się sprawdzi w przypadku małych zamówień, kiedy konieczne jest szybkie dostosowanie się do aktualnego zapotrzebowania. Przy mniejszym nakładzie produkcyjnym sprawdza się druk w technologii cyfrowej. Tutaj częściej zdarzają się personalizacje poszczególnych partii etykiet, co przy niektórych technologiach jest niezwykle nieopłacalnym działaniem. Brak konieczności wymiany blach przy każdym wydruku ogranicza zarówno koszty, jak i czas realizacji zamówienia. Maszyna drukująca w technologii cyfrowej nie potrzebuje czasu na przestój pomiędzy kolejnymi zleceniami, a samo przygotowanie maszyny także nie wymaga dużej ilości czasu. Więcej informacji dotyczących zadruku kolorowych etykiet znajdziecie w zakładce poświęconej temu tematowi na naszej stronie (http://jantar.pl/kolorowy-zadruk-etykiet/)

Budowanie wizerunku w tym obszarze opiera się stworzeniu wysokojakościowej etykiety, która będzie przyciągać wzrok potencjalnego konsumenta, a jednocześnie pozycjonować produkt. Warto zlecić wykonanie profesjonalistom, aby efekty wizualny był jak najlepszy. Niezależnie od branży ten nośnik marketingowy znajdzie zastosowanie w prowadzaniu efektywnej gospodarki materiałowej, śledzeniu zasobów, czy gospodarce magazynowej.

 

Źródło: 

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY