BLOG

Etykiety samoprzylepne – jak przechowywać, aby pełniły swoją funkcję jak najdłużej?
15 listopada 2018

Nie ma lepszego sposobu na stworzenie płynnego przejścia między komunikatem rzeczywistym a materialnym niż inteligentna etykieta. Dzięki szerokiej gamie surowców możemy sprawić, że etykiety będą odgrywać kluczową rolę w łańcuchu logistycznym, zwalczać fałszerstwa, polepszać wrażenia związane z marką oraz nawiązywać kontakty z konsumentami. Obecnie, większość firm korzysta z rozwiązań wykorzystujących materiały samoprzylepnych, ponieważ charakteryzują się licznymi zaletami – są łatwe i szybkie do umieszczenia na przedmiocie, można zaktualizować informację naklejając jedną na drugą, ich wytworzenie nie generuje dużych kosztów. Aby efektywnie wykorzystać ten nośnik, należy stosować określone zasady ich przechowywania.

Wszystkie materiały samoprzylepne powinny być magazynowane w opakowaniach fabrycznych. Optymalne efekty uzyskuje się magazynując je w regałach. Pomieszczenie przeznaczone do magazynowania powinno być suche,

przewiewne, bez intensywnych zapachów, o jak najniższym zapyleniu, z dala od źródeł ciepła. Temperatura powietrza powinna być wyższa niż 4°C, wilgotność powietrza około 60% wilgotności względnej. Bardzo ważnym czynnikiem, o którym należy pamiętać na etapie przejścia ze stanu magazynowania do stanu użytku, jest aklimatyzacja. Materiały samoprzylepne, zarówno papierowe jak i foliowe, po przechowywaniu powinny być przed drukowaniem i przetwarzaniem poddane klimatyzacji dostosowując je do warunków panujących w hali produkcyjnej. Czas

aklimatyzowania może wynosić nawet kilka dni. Oczywiście, warunki magazynowania nie są identyczne dla wszystkich materiałów i produktów. Czas gwarantowany przez producenta przy zachowaniu warunków magazynowania zależy od rodzaju materiału samoprzylepnego, w tym od zastosowanego kleju. Obecnie, są produkowane materiały samoprzylepne, które posiadają 1 rok czasu magazynowego, który jest optymalnym okresem dla wszystkich surowców. W przypadkach szczególnych, może on wynosić maksymalnie 5 lat. Po przekroczeniu czasu magazynowego materiał samoprzylepny może nie spełniać już swych funkcji użytkowych.

Warto przed zakupem etykiet samoprzylepnych zapoznać się z ich specyfikacją związaną z przechowywaniem, aby zapewnić im odpowiednie warunki od samego początku wprowadzenia na magazyn.

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY