Kolorowe etykiety z możliwością personalizacji

Etykiety to przede wszystkim nośnik informacji o produkcie, który przekazuje o nim wszystkie dane na każdym etapie dostawy. Jednak ich zadaniem jest także dbanie o szatę graficzną i wizerunek produktu, dzięki czemu przyciągają do siebie klienta.

Każda branża charakteryzuje się własną specyfiką, co przekłada się na możliwość dopasowania etykiet do potrzeb indywidualnego klienta, a to wyróżni go na tle konkurencji.
Zbliżający się okres świąteczny to doskonały okres na zwiększenie sprzedaży swojego produktu, ze względu na świąteczne zakupowe szaleństwo. Dlatego warto zadbać o wyróżnienie marki w tym okresie, aby stała się szczególnie atrakcyjna i pożądana dla potencjalnego klienta. Niewątpliwie elementem zwracającym uwagę na dany produkt jest kolorowa etykieta.

Przyjrzymy się zatem pokrótce najpopularniejszym metodom druku

  • druk cyfrowy – metoda polegająca na przenoszeniu do zadruku danych zawartych w pliku cyfrowym, wykonywana za pomocą maszyn drukujących i środków barwiących. Główną zaletą jest natychmiastowy wydruk, który umożliwia wykonanie niskonakładowych serii bez ponoszenia wysokich kosztów matryc. Dodatkowo, metoda pozwala na wydruk zmiennych danych, takich jak np. teksty czy grafika. Etykiety mogą być przygotowane na roli.
  • druk fleksograficzny – polega na wykorzystaniu elastycznych form drukowych, wykonywanych najczęściej z polimeru czy gumy. Ze względu na możliwość zadruku różnych, nie zawsze gładkich podłoży, jest jedną z najbardziej uniwersalnych metod. W zależności od możliwości maszyny można przygotować kolorowe etykiety na roli lub w arkuszach.
  • druk offsetowy – zapewnia wyższą jakość wydruku niż druk cyforwy, ponieważ odwzorowuje nawet najmniejsze elementy. Warto także wybrać tę metodę przy założeniu, że zamówienie będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy. W tym wypadku najczęściej przygotowywane są etykiety w arkuszach.

Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji, pozwala na zaoferowanie szerokiej gamy etykiet zarówno czystych jak i kolorowych. Przygotowujemy i drukujemy etykiety zgodnie z indywidualnym zamówieniem, zaczynając od prostych etykiet z kodem kreskowym, kończąc na etykietach kolorowych, które spełniają najbardziej wyrafinowane oczekiwania klienta.
Zaprojektuj i zamów swoją etykietę, wybierając m.in rozmiar, surowiec czy klej. Więcej informacji znajdziesz na stronie.