BLOG

Bezkontaktowe wykrywanie podwyższonej temperatury ciała
15 kwietnia 2020

Wydarzenia z ostatnich miesięcy przyczyniły się do zwiększenia zapotrzebowania na wykrywanie osób ze stanem gorączkowym lub podgorączkowym wśród grup społecznych w określonym miejscu. Znalezienie szybkiej metody sprawdzenia temperatury ma wpływ na szybsze wykrycie i zapobieganie rozprzestrzeniania się infekcji wirusowych oraz bakteryjnych. Co aktualnie jest najbardziej skuteczną metodą na detekcję podwyższonej temperatury ciała?

Technologia strumieniowego pomiaru temperatury 

Ręczne sprawdzanie temperatury niesie ze sobą większe ryzyko ewentualnego rozprzestrzenienia się choroby, a także jest metodą, która nie sprawdzi się na szerszej grupie badanych. Optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wdrożenie systemu z kamerą termowizyjną, której działanie opiera się na rejestracji w czasie rzeczywistym temperatury osób znajdujących się w polu detekcji. W przypadku wykrycia poziomu temperatury przekraczającego określoną wartość, która zostanie przez nas określona, na przykład 36.5℃, natychmiast uruchamia alarm dźwiękowy oraz świetlny. Umożliwia to szybką reakcję poprzez szybką izolację danej osoby oraz przeprowadzenie dalszych, dokładnych badań jej stanu.

Precyzja pomiaru zwiększająca możliwość wykrycia 

Innowacyjne kamery termowizyjne działają na zasadzie modułu wzorca temperaturowego. Działanie polega na imitowaniu ciała doskonale czarnego BlackBody, które nie odbija ciepła z otoczenia oraz emituje ciepło o niezmiennej wartości. Wysoka precyzja leży w systemie osiągającym błąd pomiarowy na poziomie +/- 0,3oC, co pozwala na skutecznie odróżnić osoby o temperaturze przekraczającą stan alarmowy.

Korzyści z wdrożenia systemu 

Zarządzanie dużą przestrzenią, po której porusza się dziennie duża grupa osób nie jest łatwe w czasie dużego zagrożenia epidemiologicznego i niesie za sobą dość duże ryzyko. Wdrażając technologię strumieniowego pomiaru temperatury, otrzymuje się możliwość weryfikacji wielu osób jednocześnie, nawet do 3 na sekundę. Wszystkie informacje dostarczane są w czasie rzeczywistym, historia jest rejestrowana, a intuicyjny interfejs oraz prosta konfiguracja nie wymaga specjalnego przygotowania pod wdrożenie.

Przygotowaliśmy dedykowaną ofertę w 4 wariantach, która dostosowana jest w zależności od potrzeb konkretnego klienta. Sprawdź, jak możemy pomóc Ci wdrożyć ten system: https://jantar.pl/strumieniowy-pomiar-temperatury/

kamery termowizyjne

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY