BLOG

Smart houses – domy, które zachwycają
06 października 2016

Inteligentne domy to rozwiązania, z których korzysta coraz to większa liczba osób. Tego typu systemy wpływają przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ograniczając dodatkowo czas i pieniądze.

Systemy sterowania w smart domach są odpowiedzialne za bardzo wiele aspektów: alarmy antywłamaniowe, regulację temperatury, dostawę energii elektrycznej, sterowanie oświetleniem, zamykanie rolet i żaluzji, bramy garażowej i drzwi. Dodatkowo system sterowania nadzoruje osoby przebywające w domu poprzez analizę ich czynności życiowych z uwzględnieniem stref i przedziałów czasowych.

W założeniu, inteligentny dom ma być oszczędny i prosty w obsłudze. Co to oznacza? Przede wszystkim ma odciążyć od codziennych obowiązków, przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków i czasu. Dzięki sensorom i czujnikom domownicy mają pełną wiedzę i kontrolę nad tym, co dzieje się w domu i jego otoczeniu. Co więcej, zdolne są także do bezpośredniej komunikacji między urządzeniami i systemami, działającymi w budynku – instalacja grzewcza może być na przykład kompatybilna z czujnikiem obecności, czy systemem alarmowym. Jeśli chodzi o otoczenie domu, system smart home pomaga przede wszystkim w sterowaniu roletami i bramą garażową, które dzięki integracji są łatwe w obsłudze, zapewniając kompleksową ochronę naszego domu.

Decydując się na technologię smart domów należy zwrócić uwagę na warunki korzystania. Szczególnie dokładnie należy przeanalizować warunki przetwarzania i przechowywania danych, w tym na zakres danych osobowych, które będą przekazywane do operatora oraz kto i w jakim cel może ich używać. Warto zadbać o to, aby zakres ten był jak najwęższy. Ważna jest także możliwość przejęcia kontroli nad systemem w każdej chwili.

Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystaniu systemu smart home w swoich domach i trudno się dziwić – bardzo wiele urządzeń z naszego otoczenia są „smart” – telefony, telewizory, zegarki itd. Smart home możemy kontrolować w każdej chwili, mając przy sobie wyłącznie telefon, czy tablet – to daje pełną kontrolę, bez względu na miejsce, w którym jesteśmy.

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY