BLOG

Gotowi na przemysł 4.0
20 grudnia 2021

Technologia otacza nas ze wszystkich stron. W porównaniu do ubiegłego dziesięciolecia nastąpił niesamowity rozwój digitalizacji, a wydarzenia z ostatnich lat przekierowały zdecydowaną większość sprzedaży do sieci.

Wszystko stało się SMART. Smartfony, telewizory, sztuczna inteligencja w samochodach. W obliczu tego zjawiska rozwinął się przemysł 4.0 łączący dane z ludźmi. Brzmi abstrakcyjnie, ale w rzeczywistości gromadzenie danych oraz ich właściwe przetwarzanie, znacznie ułatwia praktycznie wszelkie procesy. Zaprogramowany odkurzacz wie, jaką ścieżką podążać, aby wysprzątać biuro pod Twoją  nieobecność.

Sprytny telefon wie, gdzie mieszkasz, i będzie Cię nawigował, gdy zgubisz drogę. Reklamy w mediach społecznościowych wiedzą, czego szukasz i rekomendują gotowe rozwiązania. Jak to się dzieje? Dane. Każdy nasz ruch to ślad, który nie ginie. Jest zapisany, szyfrowany i stale przetwarzany.

Przedsiębiorstwa poddają się transformacji cyfrowej, aby podążać za trendami. Zaniechanie tego działania w tym momencie, to wielki błąd. Wbrew przekonaniu, nie chodzi tu stricte o robotykę, czy automatyzację produkcji, ale w głównej mierze o usprawnianie procesów.

Czym jest w takim razie przemysł 4.0? To kolejny kamień milowy w rozwoju technologii, czwarta rewolucja przemysłowa. To ogromny nacisk na sztuczną inteligencję, która nie zastępuje człowieka, a staje się jego partnerem. Jest kontynuacją tego, jak rozwijało się to środowisko w czasie.

  • Przemysł 1.0 – powstanie pierwszych maszyn, wykorzystanie wody i pary
  • Przemysł 2.0 – elektryfikacja
  • Przemysł 3.0 – automatyzacja z wykorzystaniem komputerów, pierwsze systemy IT
  • Przemysł 4.0 – samodoskonalący się obszar łączący cyberprzestrzeń z rzeczywistością

Patrzymy szeroko

Co nasza firma może zrobić dla Twojej, aby wdrożyć takie rozwiązania, które pozwolą nadążyć za trendami, bądź nawet je wyprzedzić? Zacznijmy od analizy. Jeżeli ktoś ma dla Ciebie gotowe rozwiązanie, to warto zastanowić się dwa razy. My te rozwiązania szyjemy na miarę, niejednokrotnie tworząc autorskie systemy i oprogramowanie, aby były przyjazne Twoim pracownikom, a jednocześnie łatwe w odbiorze dla Klienta. Cel? Zwiększenie sprzedaży, przyspieszenie produkcji, zminimalizowanie błędów. Każdemu z nas na tym zależy, jednak specyfika Twojej branży z pewnością potrzebuje innych środków, aby ten cel uzyskać.

Kompetencje

Przygotowanie zespołu na zmiany to ważna kwestia. Otaczaj się ludźmi, którzy lubią się uczyć i potrafią zaadaptować się do zmian. Nasz team tworzą osoby, które w branży IT czują się jak ryby w wodzie. Dzięki ambicji i zaangażowaniu zarówno jednostek, jak i całego zespołu jesteśmy w stanie dostarczać na rynek rozwiązania, których szukasz. Szczególnie ochoczo podchodzimy do kwestii wyzwań. Masz wrażenie, że Twoja firma wchodzi w tryb awaryjny? Skonsultuj się z nami.

Identyfikacja

W momencie, gdy masz ludzi, którzy posiadają kompetencje, czas na wdrożenie systemu, który wprowadzi Twoją firmę do strefy 4.0. Prowadzisz magazyn? Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania, dzięki którym Klienci firmy Jantar identyfikują produkty znacznie szybciej, w konsekwencji przyspieszając obieg towaru, jego lokalizację i obrót.

Czeka Cię inwentaryzacja? Zapytaj o system Jretail.

Podpowiemy Ci, jak oznaczać, identyfikować, analizować, gromadzić – w dobie przemysłu 4.0.

 

 

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY