BLOG

Płatności bezgotówkowe – jakie korzyści z nich wynikają?
25 sierpnia 2019

Płatności bezgotówkowe osiągają coraz większą popularność. Dzisiaj właściwie jest to już powszechna część naszego codziennego funkcjonowania. Raporty wskazują, że w portfelach Polaków jest ponad 41 mln kart płatniczych, kredytowych i przedpłaconych. Poza kartami plastikowymi klienci operują także innymi narzędziami takimi jak telefon, zegarek czy system płatniczy Blik.

Co czeka nas w przyszłości?

Popularność płatności bezgotówkowych w Polsce rośnie wraz z rozpowszechnianiem się kart płatniczych i punktów, w których można ich użyć. Właśnie dlatego powstał program „Polska Bezgotówkowa”. Jest on świetną okazją dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy obawiają się wprowadzić terminal płatniczy do swojej firmy. Program umożliwia wprowadzenie obsługi płatności bezgotówkowych bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Wystarczy wypełnić krótki formularz lub zamówić rozmowę z konsultantem, aby dowiedzieć się, czy nasza firma kwalifikuje się do programu.

Dlaczego warto skorzystać z tej możliwości?

Płatności bezgotówkowe zapewniają niesamowitą wygodę. Jest to szczególnie ważne, ponieważ jest to jeden z powodów, dla których klienci je wybierają. Chyba każdy woli mieć w portfelu kartę płatniczą niż plik banknotów i stos monet, przy których liczeniu można się pomylić. Usprawnia to również proces płatności, ponieważ sprzedawca nie musi nam wydawać reszty. Wybierając płatności bezgotówkowe, prawdopodobieństwo pomyłki jest niemalże wykluczone, a nawet jeśli wystąpi, to nie ma problemu z jej weryfikacją i naprawą. Istotna jest także kwestia bezpieczeństwa, które uzyskuje i przedsiębiorca i klient. Otóż tradycyjne banknoty z upływem czasu mogą się zniszczyć, a poza tym łatwo możemy je zgubić. Dodatkowo obie strony są narażone na wejście w posiadanie fałszywych egzemplarzy, co może prowadzić do niekomfortowych sytuacji i stresu. Jest jeszcze kwestia ekologii i ekonomii, gdyż produkcja, zabezpieczanie i deponowanie monet i banknotów pochłania surowce naturalne oraz wiele godzin pracy. Płatności bezgotówkowe wygrywają ze standardowymi formami transakcji także tutaj, ponieważ ich używanie wiąże się ze znaczną redukcją m.in. eksploatacji zasobów naturalnych.

Istnieje jeszcze o wiele więcej korzyści wynikających z używania płatności bezgotówkowych, jednak już te wymienione w wystarczająco dużym stopniu prezentują ich atrakcyjność. Jako firma patrząca w przyszłość i promująca technologiczne dobrodziejstwa w pełni popieramy ideę popularyzowania płatności bezgotówkowych.

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY