BLOG

Nie korzystasz z konta internetowego? Usuń je szybko!
08 sierpnia 2016

Mimo, że portal wyszedł z mody już dawno, to właśnie on jest prekursorem Facebooka. MySpace był niegdyś bardzo popularny, a aktualnie zawiera on ogromną liczbę danych o użytkownikach, którzy przestali logować się na swoje konta, choć ich nie usunęli. To potężna baza danych, do której dostęp może mieć praktycznie każdy użytkownik Internetu. Duża ilość opuszczonych i zapomnianych kont to nic innego, jak pożywka dla dużych korporacji, ale też dla przestępców internetowych.

Jak wynika z oficjalnego raportu, opublikowanego przez właściciela portalu MySpace – Time Inc., do Internetu wyciekły dane z aż 360 milionów kont użytkowników. Masowy wyciek zawiera hasła, adresy e-mail i nazwy użytkowników – wszystko to skradzione zostało w 2013 roku, kiedy portal był przebudowany, przy czym pojawiły się pewne luki w zabezpieczeniach.

W oświadczeniu MySpace’a zawarta jest informacja, że z powodu usterki zespół był zmuszony do zablokowania zainfekowanych kont, by uniemożliwić nielegalny pobór danych. Ciężko określić jak wiele kont, które stały się celem dla hakerów, są jeszcze aktywne – czy w dalszym ciągu korzystają z nich prawdziwi użytkownicy.

Najprawdopodobniej powodem osłabienia zabezpieczeń są błędy samych użytkowników. Bardzo często korzystamy z tych samych haseł i loginów na różnych platformach, co niezwykle ułatwia hakerom pracę – jeden zestaw haseł łatwo podpiąć pod resztę kont. Tego typu sytuacje pokazują, że warto zadbać o regularny przegląd starych, nieużywanych już przez nas kont, bądź rozgraniczyć swoje adresy e-mail do tych ważnych i mniej ważnych. Jeśli obawiasz się niezliczonej ilości haseł i loginów, które trzeba będzie pamiętać, skorzystaj z aplikacji mobilnej, menadżera haseł etc. Ograniczając dostęp do wielu danych, dzięki różnorodnym hasłom oraz bieżącym monitorowaniu swoich kont, masz większą pewność, że Twoje dane nie wyciekną do Internetu, trafiając w niepowołane ręce.

MySpace był niegdyś jednym z najbardziej popularnych sieci społecznych na świecie, osiągając w 2006r. około 100 milionów unikalnych użytkowników każdego miesiąca. Jego pozycję drastycznie osłabił Facebook, który aktualnie dominuje wśród portali społecznościowych na całym świecie. To największa baza danych o użytkownikach w Internecie. Może warto na podstawie przykładu z MySpacem pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu swoich danych?

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY