BLOG

Etykiety do znakowania wyrobów jubilerskich – co je wyróżnia?
08 lipca 2019

Podobno 99% całego złota na Ziemi znajduje się w jej jądrze. W 1284 roku Wenecja wprowadziła złotego dukata z 3,55 gramów złota, który zyskał największą popularność przez następne 500 lat. Najwięcej wykorzystanego złota jest w Indiach i ma postać biżuterii. Nie ulega wątpliwości, że złoto jest jednym z najdroższych kruszców, dlatego tak ważne jest jego poprawne etykietowanie.

Metki do biżuterii służą znakowaniu wyrobów jubilerskich. Mogą posiadać nadrukowaną informację dotyczącą próby złota/srebra, informacje adresowe zakładu oraz miejsce na cenę. Etykiety do biżuterii są niezbędnym dodatkiem do każdego produktu wykonanego przez jubilerów, dlatego nie mogą być średniej jakości. W tym wypadku sposób znakowania powinien odzwierciedlać wartość produktu. Etykieta atrakcyjna i estetyczna stanowi wizerunek produktu, dlatego jubilerzy wybierają tylko najwyższej jakości oznaczenie biżuterii. Jednym z surowców jest folia termiczna: trwała i estetyczna, przeznaczona do znakowania biżuterii oraz małych elementów optycznych. Etykiety te posiadają przewężenie w środku, które niwelują kontakt z oklejanym produktem. Wysokie wymogi dotyczące etykiet spełnia firma Zebra Technologies. Drukarki desktopowe Zebra, serii ZD420, świetnie się sprawdzają do zadruku metek na biżuterię. Poradzą sobie z tym również starsze modele GK.

Bez kosztownych żywicznych taśm termotransferowych

Do zadruku etykiet wykonanych z folii termicznej nie musimy stosować kosztownych żywicznych taśm termotransferowych. Dzięki warstwie termicznej, naniesionej na materiał foliowy, zadruk następuje pod wpływem temperatury przenoszonej przez głowicę. Nie należy również obawiać się krótkiej trwałości materiału termicznego.

Folia termiczna, z której wykonane są etykiety jubilerskie, jest odporna na UV, co dodatkowo zabezpiecza zadruk przed długotrwałą ekspozycją w silnie naświetlonych gablotach ekspozycyjnych.

Oprócz folii termicznej w naszej ofercie posiadamy również etykiety z innych surowców, do których stosujemy specjalne kleje, które nie pozostawiają żadnych śladów na produktach wykonanych z metali i kamieni szlachetnych. Takie rozwiązanie powinno usatysfakcjonować najbardziej wymagających jubilerów.

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY