BLOG

Drukarka kodów kreskowych – jak wybrać?
08 sierpnia 2017

Rodzaje drukarek kodów kreskowych

Wybór drukarki kodów kresowych, inaczej zwanej drukarką etykiet, związany jest z potrzebami danego przedsiębiorstwa. Podstawowe pytania jakie musimy sobie zadać to jakie będą parametry drukowanych etykiet oraz gdzie i w jakich warunkach drukarka kodów kreskowych ma pracować. Możemy wyróżnić podstawowe rodzaje drukarek kodów kreskowych: mobilne, biurkowe, półprzemysłowe, przemysłowe.

Drukarki mobilne, inaczej zwane przenośne, umożliwiają wydruk etykiety w dowolnym miejscu – np. na hali sklepowej czy magazynowej. Tego typu urządzenia są lekkie i stworzone z materiałów, które zabezpieczą je przed ewentualnym uszkodzeniem (np. upadkiem).

Drukarki biurkowe zostały stworzone do zadruku średniej ilości etykiet, charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, wydajnością i szybkością zadruku. Świetnie sprawdzają się przy oznaczaniu dokumentów, przesyłek czy laboratoriach.

Drukarki półprzemysłowe to rozwiązanie do wydruku dużej ilości etykiet. Modele półprzemysłowe są bardzo często stosowane do zadruku etykiet na produkcji, gdzie wymagana jest szybkość i efektywność. Często wykorzystywane są do wydruk etykiet zbiorczych.

Drukarki przemysłowe dedykowane są do wydruku bardzo dużej ilości etykiet. Dodatkowo są one stworzone do pracy w trudnych warunkach (np. zapylenie, temperatura). Charakteryzuje je również duża wytrzymałość, która umożliwia ciągłą pracę.

Rodzaj zadruku

Drukarki etykiet drukują na różnego typu podłożach. Możemy wykonać zadruk na etykietach samoprzylepnych papierowych, termicznych,  foliowych ( m.in. polietylenowych, poliestrowych, winylowych) czy materiałach tekstylnych. Wydruk realizowany jest w dwóch technologiach: druk termiczny i termotransferowy.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj : http://jantar.pl/druk-termiczny-termotransferowy-lepsze/

Dodatkowe parametry

Przy wyborze drukarki kodów kreskowych warto zwrócić uwagę na dodatkowe parametry m.in. takie jak print serwer, obcinak, zegar RTC czy nawijaki etykiet. Dobór odpowiednich parametrów warto zostawić specjaliście , który weźmie pod uwagę aspekty użytkowania i przeznaczenia urządzenia.

Dobór odpowiednich materiałów

Drukarka kodów kreskowych to narzędzie, które umożliwi nam zadruk etykiet – kluczowym elementem w przygotowaniu odpowiednich znaczeń jest dobór odpowiedniej etykiety i taśmy termotransferowej. W zależności od potrzeb klienta – m.in. czasu użytkowania etykiety, warunków przechowywania (np. temperatura, narażenie na substancje chemiczne) czy potrzeb branży.

Więcej o etykietach możesz przeczytać tutaj: http://jantar.pl/etykiety-sposob-uporzadkowana-plynna-prace/

Więcej o taśmach termotransferowych możesz przeczytać tutaj: http://jantar.pl/tasmy-termotransferowe-niezbedne-logistyce-handlu/

jak wybrac drukarke

Działamy na terenie ośmiu krajów w Europie, wdrażając technologię oraz świadcząc usługi dla nowoczesnych i dynamicznie rozwijających się firm. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz porozmawiać o wdrożeniu w swojej firmie.

Jantar Sp. z o.o. – Centrala

jantar@jantar.pl


ul. Piekarska 199

43-300 Bielsko-Biała


tel: +48 33 82 85 700

tel: +48 33 82 85 701

fax: +48 33 82 85 709

Jantar Sp. z o.o. – Mazowsze

warszawa@jantar.pl


ul. Jerozolimskie 200

02-486 Warszawa

Budynek 2, Pok 212


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Jantar Sp. z o.o. – Małopolska

krakow@jantar.pl


ul. Dobrego Pasterza 36 B

31-416 Kraków


tel: +48 12 415 69 89

Jantar Sp. z o.o. – Śląsk

rybnik@jantar.pl


ul. Przemysłowa 3

44-203 Rybnik


Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby umówić się na spotkanie w oddziale.

Działamy na terenie całego kraju. Przedstawiciele regionalni są zawsze gotowi na rozmowę. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, by otrzymać bezpośredni kontakt do najbliższego przedstawiciela regionalnego.

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Kontakt

Obszar działania
Bielsko
Warszawa
Kraków
Rybnik
Przedstawiciele

Kontakt

Biuro Obsługi Klienta

tel.: +48 33 82 85 757

email: bok@jantar.pl

Pobierz program

Pobierz program umożliwiający naszemu specjaliście pomoc zdalną

POBIERZ

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje ze świata IT dla Twojego sektora.

FORMULARZ KONTAKTOWY